Chromecast VPN: Si të zhbllokoni çdo aplikacion

Chromecast VPN: Si të zhbllokoni çdo aplikacion


Chromecast, pajisja TV e njohur e Google, ju lejon të rrjedhin pa tel nga telefoni juaj, kompjuteri ose tableti drejt e në TV tuaj. Ja se si të përdorni një VPN të Chromecast ndërsa e bëni atë!

Ne kemi shkruar udhëzues të shkruar për mënyrën e përdorimit të një VPN në Apple TV, Playstation 3, Playstation 4 dhe Xbox, por tani është radha e Chromecast. Meqenëse pajisja ju lejon të transmetoni përmbajtje të pakufizuar nga telefoni juaj, tableti ose laptopi, është e rëndësishme të vini re që të qëndroni të sigurt gjatë hyrjes në përmbajtjen tuaj të preferuar është më e rëndësishme se kurrë!

Lexoni më tej dhe ne do t’ju tregojmë se si të përdorni një Chromecast VPN në mënyrë që të mbroheni gjithmonë!

Karakteristikat e Chromecast

Për vetëm 35 dollarë amerikanë, Chromecast ju lejon të transmetoni të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar nga telefoni, kompjuteri ose tableti drejtpërdrejt në TV tuaj. Po në lidhje me Netflix, Pandora Radio, YouTube, HBO TANI dhe Spotify, vetëm për të përmendur disa nga aplikacionet e mbështetura?

Nëse interesat tuaja anojnë më shumë drejt së ardhmes së përmbajtjes me rezolucion të lartë, Chromecast Ultra 69 dollarë amerikanë mund të jetë më i përshtatshëm. Ky version i ri i Chromecast ju lejon të transmetoni deri në 4K Ultra HD & Cilësia e fotove HDR përmes rrjetit tuaj Wi-Fi.

Me të dy këto versione të Chromecast, funksioni kryesor është aftësia për të pasqyruar ose “hedhur” pa tela, diçka nga pajisjet tuaja të mbështetura në TV tuaj. Në thelb, kjo e kthen çdo TV me një hyrje HDMI në një TV të zgjuar!

Këtu është një video e vogël se si funksionon:

Me një klikim të thjeshtë të një butoni, mund të shikoni ndonjë prej përmbajtjes tuaj të preferuar në pajisjen më tërheqëse vizuale në shtëpinë tuaj.

Tani që dimë saktësisht se çfarë bën, le të kalojmë saktësisht se si të përdorim Chromecast tuaj duke ruajtur sigurinë tuaj.  

Dy mënyra për të përdorur një VPN Chromecast

Disa nga faqet më të mira të transmetimit, filmat dhe muzika janë bllokuar si rezultat i kufizimeve gjeografike. Kjo do të thotë që nuk do të keni mundësi të përdorni ose të transmetoni Chromecast-in tuaj. Për shembull, nëse jeni në Kinë dhe doni të përdorni përmbajtjen amerikane në YouTube, thjesht lidheni me një server amerikan për të hyrë në versionin amerikan të faqes në internet me qasje të plotë. Këto shërbime bllokojnë aksesin duke zbuluar vendndodhjen gjeografike të adresës suaj IP.

Me një VPN të Chromecast, mund të anashkalosh kufizime të tilla.

Duke përdorur një VPN anonim, mund të shmangni bllokimin e gjeo-bllokimit dhe të përdorni çdo përmbajtje nga kudo tjetër duke marrë një adresë të re IP. Në këtë mënyrë, ju mund ta mashtroni faqen në internet duke besuar se jeni në një vend tjetër.

Ja si:

 • Krijoni pikën tuaj të nxehtë
  Një zgjidhje mjaft e thjeshtë është të krijoni pikën tuaj virtuale me laptopin tuaj. Shtë mjaft e thjeshtë! Thjesht lidheni me një nga serverët e SaferVPN (udhëzimet në fund të këtij blogu) në vendin ku shërbimi juaj është i disponueshëm. Kjo e kthen kompjuterin tuaj në një ruter, duke drejtuar trafikun tuaj përmes lidhjes tuaj VPN. Kjo bën që pajisja juaj të duket se është e vendosur në çdo vend që ju dëshironi!
 • Përdorni një Ruter të Para-Instaluar
  Një zgjidhje tjetër është të blini një ruter me SaferVPN të parainstaluar në të. Ky mjet i dobishëm gjithashtu ndryshon adresën IP të çdo pajisjeje të lidhur me të, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të çdo faqeje që bllokohet ndryshe në vendin tuaj! Ju gjithashtu mund të dëshironi të lexoni udhëzuesin tonë për të mësuar se si të jetoni në televizionin tuaj me një ruter VPN.

Përdorni Udhëzuesin tonë Ultimate: Zhbllokoni Uebfaqet nga Kudo dhe transmetoni përmbajtje nga e gjithë planeti! Klikoni për të Tweet

Shtë e rëndësishme të theksohet se si Chromecast edhe pajisja jote e dorës janë të lidhur me serverin VPN të të njëjtit vend. Për shembull, nëse doni të transmetoni Pandora Amerikane, lidhni të dy pajisjet në të njëjtin server të SH.B.A.-së përmes të njëjtit Wi-Fi.

Si një VPN Chromecast ju mban të sigurt

Përveç që ju mundësojnë të anashkaloni kufizimet e gjeo-tokës, të fshehni trafikun tuaj në internet, zhbllokoni faqet e internetit të transmetimit dhe të hyrni në përmbajtje të censuruar, VPN-të janë gjithashtu një veçori e domosdoshme e sigurisë. Duke shfletuar në mënyrë anonime me një lidhje të koduar VPN të nivelit bankar, ju mund të mbroni kartën tuaj të kreditit dhe detajet bankare, informacionin privat, postat elektronike dhe shkëmbimet personale. Gjeni më shumë në blogun tonë duke shpjeguar 10 Arsyet që ju nevojiten një VPN Anonime.  

Fillo tani!

Këtu keni një udhëzues të thjeshtë hap pas hapi për mënyrën e përdorimit të Chromecast VPN tuaj dhe zhbllokimin e çdo aplikacioni:
 • Merrni një plan SaferVPN ose filloni provën tuaj falas nëse nuk keni ende një llogari.
 • Lidhuni me një server të vendosur në një vend ku përmbajtja juaj e dëshiruar është e lejuar.
 • Hyni në përmbajtjen tuaj të dëshiruar dhe do të shihni se funksionon njësoj sikur të ishit në një vend që e rrjedh atë lirshëm. Tani mund të keni qasje në çdo gjë që dëshironi të transmetoni duke përdorur Chromecast VPN, nga kudo tjetër!

Ju lutemi mos ngurroni të na kontaktoni me çdo feedback, sugjerim ose kërkesë për karakteristika. Ne do të donim të dëgjonim nga ju!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map