Viss, kas jums jāzina par Equifax krāpšanas brīdinājumu

Brīdinājums par Equifax krāpšanuBrīdinājums par Equifax krāpšanu: šeit ir viss, kas jums jāzina par jaunāko kiberdrošības krīzi.


Ceturtdien pasaule vēroja, kā Equifax brīdinājums par krāpšanu parādījās internetā. Kredītkaršu kompānija paziņoja, ka ir atklājusi būtisku datu pārkāpumu, kas ietekmējis tik daudz personu identitāti un personas datus 143 miljoni patērētāju Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pārkāpumā iekļautā personīgi identificējamā informācija, piemēram, sociālās apdrošināšanas numuri, ir padarījusi masveida Equifax hakeru par visaugstāko problēmu. Šī pārkāpuma apjoms skars plkst vismazāk 44% no visiem Amerikas iedzīvotājiem.

Parunāsim par visu, kas bija jāpasaka Equifax, strīdiem par krīzi un to, ko tas nozīmē skartajiem.

Kas ir Equifax??

Equifax ir globāls informācijas risinājumu uzņēmums, kas izmanto personas datus, lai aprēķinātu kredītpunktus. Būdama viena no trim galvenajām organizācijām ASV, Equifax glabā 143 miljonu klientu privātu informāciju. Tas ietver visu, sākot no gandrīz katra amerikāņu pieaugušā personīgajiem un beidzot ar finanšu datiem.

Kāds ir Equifax krāpšanas brīdinājums?

Ceturtdien, 7. septembrī, Equifax paziņoja sabiedrībai, ka hakeri ir piekļuvuši uzņēmuma datiem jau maija vidū. Lielākā daļa upuru ir ASV, bet daži dzīvo Apvienotajā Karalistē un Kanādā.

informācija, kurai piekļūst hakeri, ietver:

 • Vārdi
 • Sociālās apdrošināšanas numuri
 • Dzimšanas datumi
 • Adreses
 • Autovadītāja apliecības numuri
 • Aptuveni 209 000 kredītkaršu numuru
 • 182 000 Equifax strīdu dokumentu (sūdzības, kurās ietverti personu identificējoši dati)

Pagaidām, šķiet, nav informācijas par to, vai tika ietekmēti arī Equifax trešo personu darbuzņēmēji.

Joprojām nav skaidrs, kurš tieši ir pārkāpuma iemesls, un Equifax nav atklājis nekādu informāciju, izņemot to, ka tiesībaizsardzības iestādes joprojām strādā pie lietas. Tomēr šķiet, ka hakerā iekļautie Equifax strīdu dokumenti norāda uz to, ka hakeri, iespējams, ir piekļuvuši datiem, izmantojot klientu iesniegšanas pakalpojumu vai līdzīgu.  

Equifax pašmērķīgā “atvainošanās”: Riks Smits, Equifax priekšsēdētājs un izpilddirektors:

Kas notiks ar skartajiem?

Viens no Equifax krāpšanas trauksmes cienīgākajiem aspektiem izriet no fakta, ka starp publiskoto informāciju indivīda sociālās apdrošināšanas numuri var būt viskaitīgākie.

Šis skaitlis nekad nemainās, un, ja tas nozīmē, ka to var izmantot, pārdot un atkal pārdot melnajā tirgū, pieņemot, ka datus nozaga noziedznieki, nevis nacionāla valsts. Tādēļ skartie daudzus gadus izjutīs šī pārkāpuma ietekmi.

Brīdinājums par Equifax krāpšanu Strīdi

Neatkarīgi no acīmredzamās sabiedrības reakcijas uz notikumu, ir arī dažas papildu diskusijas saistībā ar Equifax strīdu.  

Šeit ir daži, brīvi pārejot no sliktākā uz sliktāko:

 • Ikdienas sveicieni
  Kamēr daudzi tikai dzirdēja ziņas, miljoniem cilvēku vērsās pēc palīdzības pie tīmekļa vietnes un tālruņa līnijas. Diemžēl Equifax tērzēšanas kameras izveicīgajiem cilvēkiem jautri novēlēja “laimīgu piektdienu” ar (tagad svītrotu) ziņojumu, izraisot klientu sašutumu.
 • Neiespējamas tālruņa līnijas
  Ja vēlaties sazināties ar Equifax pa tālruni, jums var rasties neliela problēma. Diemžēl viņu zvanu centru ir gandrīz neiespējami nokļūt, tas nav atvērts visu diennakti, lai pārvarētu cilvēku vētru, kurš mēģina tikt galā ar viņu identitātes krīzi, un servisa līniju var nedarbināt reāli darbinieki (cilvēkiem ir ziņotie sarunu centri, kas faktiski nav Equifax daļa).  
 • Sīkas drukas informācija
  Viens drausmīgs Equifax gājiens bija viņu mēģinājums negribot panākt upurus zaudē tiesības celt prasību ja viņi pierakstījās uz bezmaksas kredīta uzraudzību, ko piedāvā uzņēmums. Par laimi lietotāji smalko druku atrada klauzulā paslēptu un sociālajos plašsaziņas līdzekļos ar atpakaļejošu datumu, pieprasot to noņemt.
 • Paziņojuma aizkavēšanās
  Viens jautājums, kuru jūs, iespējams, jau esat uzdevis sev, ir šāds: “Ja hack tika atklāts 29. jūlijā, kāpēc mēs tikai tagad to uzzinām?” Uzņēmums atteicās komentēt kavēšanos.
  Viena interesanta teorija? Fakts, ka tūlīt pēc pārkāpuma atklāšanas Ričards Smits, Equifax izpilddirektors, tika nosaukts par vienu no “2017. gada Atlantas apbrīnotākajiem izpilddirektoriem” un tika godināts svinībās 2017. gada 24. augustā. Šķiet, ka viņš varēja vēlēties gaidīt, lai paziņotu pārkāpumu līdz brīdim, kad viņš saņēma savu godu.
 • Izpildvaras akcijas
  Bloomberg News ziņoja, ka trīs augstākas pakāpes uzņēmumā, tostarp finanšu direktors Džons Gamble, dienu laikā pēc atklāšanas tika pārdotas akcijas 1,8 miljonu ASV dolāru vērtībā. Tomēr Equifax noliedza, ka augstākie vadītāji būtu informēti par uzlauzšanu un “viņiem nebija zināms, ka tajā laikā ir notikusi ielaušanās”.

Uzņēmumam, kura rīcībā ir tik ievērojams daudzums vērtīgu, personas datu un pat pārdod personiskās drošības un identitātes zādzības aizsardzības produktus, nav skaidrs, kā Equifax atgūs visu nākamo klientu uzticību..

“Tas ir acīmredzami neapmierinošs notikums mūsu uzņēmumam, un tas viss, kam galvenā uzmanība tiek pievērsta tam, kas mēs esam un ko mēs darām. Es atvainojos patērētājiem un mūsu biznesa klientiem par satraukumu un neapmierinātību, ko tas rada, ”paziņojumā sacīja Equifax priekšsēdētājs un izpilddirektors Ričards Smits. “Mēs lepojamies ar to, ka esam līderi datu pārvaldībā un aizsardzībā.”

Kā es varu uzzināt, vai mani ir skāris Equifax strīds?

Kaķis ir ārpus somas. Vienīgais, ko lietotāji var darīt, ir pārbaudīt, vai viņi ir skāruši personīgi.

Kaut arī tālruņa līnijas šķiet diezgan bezjēdzīgas, Equifax piedāvā vietni www.equifaxsecurity2017.com, kur varat pārbaudīt, vai jūsu dati nav apdraudēti.

Pašlaik vietne nesniedz jums daudz informācijas par jūs esat ietekmējis, taču tas jums paziņo, ja neesat:

Brīdinājums par Equifax krāpšanu - netiek ietekmēts

Tomēr šķiet, ka vietne nejauši izvērš atbildes. Techcrunch bija interesants laiks, ievadot sistēmā nejaušus vārdus un numurus, tikai lai uzzinātu, ka pārkāpums ir ietekmējis arī šos iedomātos cilvēkus. Tas nemaz neizklausās pēc īsta pārbaudītāja, bet dara?

Daudzi lietotāji ir pārliecināti, ka vietne Equifax krāpšanas trauksmes vietne var mazāk domāt par patērētāju aizsardzību un vairāk par to, kā panākt, lai viņi reģistrētos savam TrustID produktam..

Equifax bezmaksas kredīta uzraudzība

Equifax piedāvā viens bezmaksas kredītu uzraudzības un identitātes zādzību apdrošināšanas gads. Lai arī piedāvājums šķiet patiess, upuriem nebija vajadzīgs ilgs laiks, lai izlasītu smalko druku, ja jūs nolemjat izvēlēties pakalpojumu. Kad esat pieņēmis kredīta uzraudzības brīvo gadu, jūs varat būt vīlušies, uzzinot, ka vienlaikus esat atteicies no tiesībām celt prasību tiesā par uzņēmumu (lasiet iepriekš, ja esat to nokavējis). Sneaky gājiens, Equifax.

Atcerēsimies arī to, ka sociālās apdrošināšanas numuri ir mūžīgi, un viens gads lielo lietu shēmā neko daudz nedara.

Nu ko tagad?

Šajā brīdī jūs varat justies mazliet bezcerīgi, tāpēc šeit ir daži drošības pasākumi, kas jums jāveic nākamajās dienās (vai gados):

 • Sekojiet līdzi savām finansēm.
 • Pārraugiet savu personīgo kredītvēsturi un aktivitātes.
 • Pārbaudiet, vai uz jūsu vārda nav jaunu kredīta pieteikumu.
 • Apsveriet iespēju iesaldēt kredītus failiem, apgrūtinot apkrāpējiem iespēju atvērt jaunus kontus, izmantojot jūsu vārdu.
 • Iesniedziet nodokļus savlaicīgi, lai mazinātu nodokļu krāpšanas risku (kad kāds izmanto jūsu sociālās apdrošināšanas numuru, lai saņemtu nodokļu atmaksu).

Pēc brīdinājuma par Equifax krāpšanu nākamajās dienās neapšaubāmi būs vairāk jautājumu.

Vai jums ir atsauksmes, ieteikumi vai funkciju pieprasījumi? Sazinieties ar mums un pievienojieties sociālajos medijos! Mēs labprāt dzirdētu no jums.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map