Tatilde VPN Kullanmanın 5 Nedeni

arabadaki kız


Bu yaz tatile mi gidiyorsunuz? İşte bu yüzden daima bir VPN ile seyahat etmelisiniz.

VPN’leri düşündüğünüzde, muhtemelen evde veya işte kullandığınız düzgün şeyleri düşünürsünüz – yani, coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırma, verilerinizi şifreleme, anonim bir IP adresi alma, vb..

Ancak tatile yanınızda bir VPN alın ve pasaportunuzu paketlemeyi hatırlamanın neden neredeyse önemli olduğunu çabucak öğreneceksiniz.

pasaportYine de pasaportunuzu paketlediğinizden emin olun.

İster tatilde olun ister planlayın, bir sonraki seyahatinizde bir VPN’in nasıl ve neden kullanışlı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Açıklanan VPN’ler

En basit ifadeyle, bir VPN çevrimiçi yaptığınız her şeyin tamamen özel olduğundan emin olmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

En iyi kullandığınız cihaz ile internetin geri kalanı arasında güvenli, şifreli bir “tünel” olarak düşünülür. Bağlantınızı bir VPN üzerinden çalıştırın ve çevrimiçi etkinliğiniz otomatik olarak şifrelenir ve tüm üçüncü taraflardan gizli tutulur.

VPN sunucuları ayrıca, seçtiğiniz bir ülkede bulunan yeni ve anonim bir IP adresi de verir. Değeri ne olursa olsun, SaferVPN üyeleri dünyanın 30’dan fazla ülkesindeki VPN sunucularından seçim yapabilir – bu arada, herhangi bir tatil yerinden erişebilirsiniz.

Neden Tatilde Bir VPN’e İhtiyacınız Var?

Peki tüm bunlar yaz tatiliniz için nasıl geçerlidir? İşte VPN’in seyahatlerinizin önemli bir parçası olmasının ilk beş yolu.

1. Bir VPN, akış hesaplarınızın engellemesini kaldırır.

Dünyanın en heyecanlı yerinde olsanız bile, bununla yüzleşelim: Muhtemelen bir ekran zamanıyla sıkıştırmak isteyeceksiniz. Ne yazık ki, yurtdışına seyahat ediyorsanız, sinir bozucu coğrafi kısıtlamalar nedeniyle eğlence hesaplarınıza erişemeyeceksiniz..

Bu sorunu gidermek ve hesaplarınızın engellemesini kaldırmak için, IP adresinizi ülkenize dayanacak şekilde değiştirmek için VPN’nizi kullanın. Akış hesabınız hala evde olduğunuzu düşünecek!

2. Herkese açık Wi-Fi’yi kendinizi riske atmadan kullanabilirsiniz.

Nereye giderseniz gidin, herkese açık Wi-Fi’ye (havaalanı salonunda, kafelerde, tren istasyonlarında vb.) Rastlamak zorundasınız..

Ancak bu ağları kullanırsanız, yanlışlıkla bazı hoş olmayan karakterlerle bağlantı kurmanız muhtemeldir. Tek yapmanız gereken, kötü adamların şifrelenmemiş verilerinizi taraması ve yakalaması için birkaç basit araçtır – e-postalar, şifreler, kredi kartı numaraları, uçuş planları vb..

Tüm bu bilgileri gizli tutmak için bir VPN kullanın!

3. Otel Wi-Fi ağında kendinizi güvende tutabilirsiniz.

Bir otelde mi kalıyorsunuz? Kablosuz ağlarını uygun koruma olmadan kullanın ve çevrimiçi etkinliğinizi, herkese açık kablosuz erişim noktalarında olduğu gibi bağlı olan herkese yayınlıyorsunuz..

Kendinizi bir VPN ile koruyun ve yandaki sürüngenleri ne yaptığınızı görmekten koruyun!

4. Uçuşlarda ve otel odalarında yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Tatil pahalı! Uçuşlarınızı ve konaklama yerinizi ayırtmadan önce, bir VPN kullanarak anlaşma yapıp alamayacağınızı kontrol edin.

Temel olarak, IP adresinizi bir VPN yardımıyla değiştirirseniz, otel ve uçuş web sitelerini başka bir ülkede bulunduğunuzu düşünmeye kandırabilir ve genellikle özel fırsatlara erişebilirsiniz.

Doğru hileleri kullanın ve seyahat faturalarınızdan yüzlerce dolar kazanın!

çiftkanatlı uçakBir uçuşta anlaşmanın başka (muhtemelen daha tehlikeli) bir yolu.

5. VPN, hükümetlerin çevrimiçi etkinliğinizi takip etmesini engeller.

Birçok ülke, İnternet etkinliğinizi izleyen veya web’in büyük bölümlerini sansürleyen hükümetlere sahip olduğu bilinmektedir. Ne yazık ki, bu ülkeler aynı zamanda Dünya’daki en büyük tatil yerlerinden bazılarıdır. (Hangi hükümetlerden bahsettiğimize bir göz atmak için Freedom House’un konuyla ilgili kullanışlı kılavuzuna göz atın.)

Söylemeye gerek yok, bu yerlerden birinde tatil yapıyorsanız, interneti VPN olmadan kullanmanızı önermiyoruz. Muhtemelen yetkililer tarafından izleniyor olacaksınız ve hükümetin engellediği sitelere bile erişemeyeceksiniz – ki bu da İnternet’in çoğu olabilir.

Neyse ki, web etkinliğinizi bir VPN ile şifrelerseniz, bu hükümetler çevrimiçi olarak ne yaptığınızı göremez. Sonuç olarak, ne yaptığınızı sansürleyemez veya takip edemezler!

VPN Kullanmaya Başlama

VPN, çevrimiçi yaptığınız her şeyin tamamen özel ve kısıtlamalardan uzak olmasını sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur – bir hesap (veya ücretsiz deneme sürümü) almayı yaz tatili planlamanızın önemli bir parçası haline getirir.

Ve SaferVPN herhangi bir değerli bavul alanı almadığından, bir tür beyinsiz.

bavulHala bir gömlek, bir saat ve bir şişe Hennessy için yeriniz olacak. İyi yolculuklar!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map