Mobil Güvenliğinizi Yavaşlatmadan Artırmanın 8 Yolu

Yavaşlamadan Mobil Güvenliğinizi Artırın


Son zamanlarda haberlerde akıllı telefon güvenlik açıkları ve mobil güvenlik hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Bu yayında size tam olarak nasıl yapılacağını anlatacağız Android veya iOS akıllı telefonunuzu koruyun bilgisayar korsanlığına, virüslere, casus yazılımlara ve diğer tehditlere karşı yavaşlatmadan

Cep telefonunuz değerli bilgilerinizin çoğunu taşır, böylece kesinlikle olduğundan emin olmak istersiniz. % 100 güvenli ve her zaman korunur.

PewResearch Center Mobil Teknoloji Raporu’na göre, şu anda Amerikalı yetişkinlerin% 90’ı bir akıllı telefona sahip ve cep telefonu kullanıcısının% 55’i telefonlarını çevrimiçi, web’e göz atma, e-posta alışverişi yapma veya uygulama indirme gibi kullanıyor. Akıllı telefonlar günlük hayatımızda giderek daha merkezi hale geliyor; bu cihazlarda özel ve kişisel verilerimizi giderek daha fazla kaydedip açığa çıkarıyoruz. 

Ancak bu cihazların yeterince korunduğundan emin miyiz??

Bir Tüketici Raporları araştırması, tüm Amerikalı akıllı telefon kullanıcılarının% 34’ünün telefonlarını korumak için kesinlikle hiçbir şey yapmadığını buldu. Bu, geçen yıl 3 milyondan fazla telefonun çalındığını, 1,4 milyonun kaybolduğunu veya hiç iyileşmediğini ve tüm Amerikalı yetişkinlerin yarısının geçen yıl saldırıya uğradığını düşününce çılgın bir rakam..

Güvenlik elbette bir sorun – ama hız da. PewResearch Center Raporu, hücre internet kullanıcılarının% 77’sinin, istedikleri kadar çabuk yüklenmesini engelleyen düşük indirme hızları yaşadıklarını söyledi. Ve bu hücre internet kullanıcılarının% 46’sı haftalık veya daha sık indirme hızlarıyla karşı karşıya.

İPhone’unuzun ve Android’lerinizin kesinlikle güvenli ve güvenli olduğundan ancak hala hızlı çalıştığından emin olmak için aşağıdaki 8 ipucunu öneriyoruz:

1. Parola Ekranınızı Koruyun

İnsanların% 30’undan fazlasının mobil cihazlarını şifre korumadığını hayal edebiliyor musunuz? Bunun cihazınızı korumak için ne kadar kolay ve zahmetsiz bir yol olduğunu düşünmek zor.

Mobil cihazınız için bir ekran şifresi oluşturmak, telefonunuzu gözetimsiz bırakmanız, kaybetmeniz veya çalınması durumunda kişisel bilgilerinizin alınmasını önlediği için zorunludur.

Kullanabileceğiniz iki popüler şifre yöntemi vardır:

  1. Desen kilidi. Bu, ekrana çizilen erişime izin veren kişiselleştirilmiş bir şekildir. Buna göre, şifre girmekten daha hızlı ve daha kolay.
  2. Klasik PIN numarası kodu. Bu aynı zamanda hızlı bir şifre yöntemidir, ancak, çok basit ve kırılması kolay bir kod koymamaya dikkat etmeniz gerekir, bu nedenle “1234”, “4567”, “1111” vb..

Şimdi, mobil güvenliğinizi gerçekten artırmak istiyorsanız, daha uzun ve daha karmaşık bir şifre oluşturmayı da seçebilirsiniz..

İOS için bunu Basit Parola seçeneğinizi kapatarak yapabilirsiniz. Bu, tipik dört haneli kod yerine daha uzun bir kod kullanmanızı sağlar. İPhone 5 veya daha yeni bir sürümünüz varsa, telefonunuz için benzersiz bir parmak izi kimlik sensörü oluşturmak için Touch ID’yi bile kullanabilirsiniz. Telefonunuzu korumanın hızlı ve güvenli bir yoludur.

Mobil Güvenliği Artırmak için Ekranınızı Parola ile KoruyunİPhone’lar artık telefonunuzu Touch ID ile korumanıza izin veriyor

Android telefonlar için, bu seçeneği Ekran Güvenliği bölümündeki Ekran Kilidi altında bulabilirsiniz. Buradan daha uzun ve daha karmaşık bir şifre seçmenizi sağlayacak ‘Şifre’yi seçebilirsiniz..

2. SIM Kartınızı Kilitleyin

Artık bir ekran kilidi yararlıdır, ancak birisinin SIM kartınızı çıkarmasını ve başka bir telefonda kullanmasını engelleyemez. Bunu önlemek için, bir PIN numarası şeklinde bir SIM kart kilidi ayarlamak iyi bir öneri.

Ağ bağlantısına izin vermek için bir telefon açıldığında bu PIN’in girilmesi gerekir; bu, telefonunuzun çalınması durumunda bir hırsızın çok az işe yarayacağını garanti eder.

3. Anti-Virüs Uygulamalarını Yükleme

Anti-Virus yazılımı, mobil cihazınızın güvenliğini korumada önemli bir bileşendir. Bu programlar bir mobil cihazın işletim sistemini tarar, riskleri belirler ve kaldırır. Mobil cihaz kullanıcılarının cihazlarının sürekli olarak korunduğundan emin olabilmeleri için önceden belirlenmiş bir programda arka planda sorunsuz bir şekilde çalışırlar.

Ayrıca, birçok virüsten koruma yazılımı uygulaması, mobil cihazınızın normal hızına ve performansına engel olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında, genellikle özellikler içerirler ve iPhone veya Android’inizin daha hızlı çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Örneğin Avira ve 360 ​​Security’yi ele alalım, bu Anti-virüs uygulamaları virüsleri, truva atlarını ve kötü amaçlı yazılımları engelleyen özellikler içerir, ancak gereksiz dosyaları temizleme, pil ömründen tasarruf etme ve hızları optimize etme gibi avantajlar sunar.

AntiVirus App 360 Güvenliği Yavaşlayan Telefonla Mobil Güvenliği Artırıyor360 Security, yalnızca virüs koruması sağlamakla kalmayıp aynı zamanda telefon hızını artıran mobil bir anti-virüs uygulaması örneğidir.

Sonuç olarak, Anti-Virüs uygulamalarının indirilmesi sadece birkaç dakika sürer ve bir telefon virüsünün cihazınıza zarar vermesi durumunda saatlerce ağırlığınızı kurtarabilir.

4. Güvenlik Uygulamalarını Yükleme

Güvenlik uygulamaları, mobil cihazlara özgü güvenlik sorunlarını ele almak için mükemmel ve etkili seçimlerdir. Birçok mobil güvenlik uygulamasının en büyük yararı, kullanıcıların cihazlarını uzaktan kontrol etmelerine izin vermesidir.

Örneğin, avast! Anti-Theft, iPhone’umu Bul ve Cerberus mobil cihaz güvenlik uygulamaları, GPS izlemenin yalnızca kayıp veya çalıntı bir telefonun tam yerini göstermesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda akıllı telefonunuzu yanlış yerleştirmeniz durumunda uzaktan kilitlemenizi sağlar. Ayrıca, cihazınızın yanlış ellere geçmesinden endişe duyuyorsanız hassas verileri uzaktan kaldırmanıza olanak tanır.

Telefonunuzu uzaktan yöneterek Mobil Güvenliği Geliştiren Güvenlik UygulamalarıFindMyiPhone gibi güvenlik uygulamaları, telefon kaybı veya hırsızlığı durumunda uzaktan güvenlik sağlar

Ve hızı etkileyen ölçüde? Ortalama 23 MB uygulama boyutuyla karşılaştırıldığında, bu uygulamalar 5-7 MB arasında çalışır, bu nedenle telefonlarda fazla yer kaplamazlar ve bu nedenle telefonunuzu yavaşlatmazlar, acil durumlarda güvenliğinizi sağlayın!

5. Uygulama İzinlerinizi İzleme

Gerçekten istediğiniz bir uygulamanın izin hibeleri ile esinlenmek cazip gelse de, bu uygulamaların istediği erişime çok dikkat etmek son derece önemlidir. Telefonunuzun mobil güvenliği üzerinde çok büyük etkileri olabilir.

Uzun zaman önce Apple, kişisel bilgileri indirenlerden gizlice toplayan yüzlerce iPhone uygulamasını yasakladı. Uygulamaların çoğu Çin’de üretildi, ancak dünya çapında mevcuttu. Reklam yerleşimi için tasarlanmış bir yazılım kullanan bu uygulamalar, e-posta adresleri ve iPhone seri numaraları da dahil olmak üzere, onları indiren kişiler hakkında bilgi topladı ve verileri yazılım geliştiricilerinin sunucularına gönderdi. Amanın.

mobil güvenlik için uygulama izinlerini izlemeKorkunç bir gizlilik sızıntısı nedeniyle Apple Store’da yüzlerce uygulama yasaklandı

Hikayenin ahlakı – indirdiğiniz uygulamalar ve erişebilecekleri bilgiler konusunda dikkatli olmak önemlidir. Güvenilir bir kaynaktan veya geliştiriciden indirmek bile yeterli bir garanti olmayabilir. Örneğin, biri en az 100.000 çalıntı kullanıcı resmi gösteren, diğeri 4.6 milyon kullanıcının adının ve telefon numarasının sızdırıldığı popüler uygulama Snapchat ile meydana gelen veri ihlallerini ele alalım..

Bir uygulamadan herhangi bir veri ihlalini önlemenin basit bir yolu, uygulamayı indirdiğinizde, yakından ilgilenmek ve telefonunuzdaki çeşitli özelliklere erişim isteklerinin makul olduğundan emin olmaktır. Örneğin, bir not alma uygulaması konumunuza, elbette bir ulaşım uygulaması,.

Bununla birlikte, uygulama indirmek için artan tüm izin istekleri ve gereksinimleriyle, bazen isteseniz bile belirli erişimi reddetmek zordur. Örneğin, Facebook messenger uygulamasını indirmek istiyor ancak uygulamanın arama günlüğünüze erişmesini istemiyorsanız maalesef şansınız kalmadı.

XPrivacy gibi bir uygulama burada devreye girer. Bu açık kaynak uygulaması (şu anda Android için kullanılabilir), bu istekleri önemsiz verileri (Parlak, değil mi?) Besleyerek beğenmediğiniz izin ayarını atlamanıza olanak tanır. Telefonunuzdaki uygulama ayarlarını ve izinlerini yönetmenize yardımcı olan MyPermissions da vardır. Uygulamalar özel bilgilerinize eriştiğinde uyarı alırsınız, böylece izinleri hemen onaylayabilir veya iptal edebilirsiniz.

XPrivacy neredeyse hiç bellek ve pil kullanmaz ve MyPermissions’un boyutu 7 MB’dir..

6. Bluetooth İzinleri

Bluetooth erişiminin mobil güvenliğinizi tehdit etmesini beklemeyebilirsiniz, ancak olabilir. Bilgisayar korsanları, bir telefona uzaktan erişmek ve arama yapmak, verilere erişmek, konuşmaları dinlemek ve internette gezinmek için Bluetooth izinlerini kullanabilir.

Herhangi bir nedenden ötürü, diğer kullanıcıların cihazınıza yakın bir yarıçap içinde, özellikle kahve dükkanı, bar veya tren gibi yoğun bir yerde bağlanabileceği Bluetooth bağlantısı kullanıyorsanız, bir cihazla eşleştirmek için bilinmeyen tüm istekleri göz ardı ettiğinizden veya reddettiğinizden emin olun..

Mobil güvenlik için Bluetooth izinlerini izlemeBluetooth’u kafe gibi kalabalık yerlerde kullanırken dikkatli olun

Bluetooth güvenlik tehditlerini önlemek için, kullanmadığınızda cihazınızın Bluetooth işlevini tamamen kapatmak için en iyi önlem. Cihazınızı tekrar açabilecek kötü uygulamalar olduğu için Bluetooth’unuzu “keşfedilemez” moduna getirmek yeterli değildir.

Birçok pil yönetimi uygulaması bunu sizin için otomatik olarak JuiceDefender ve Battery Doctor dahil yapacak. Böylece telefonunuzu korurken pil performansını da optimize edersiniz.

7. Telefonunuzun Verilerini Şifreleyin

Telefonunuzdaki dosyaların veri şifrelemesi, telefonunuzun bir hırsızın eline geçmesi ve uzaktan engellememeniz durumunda mobil güvenliği sağlamanın iyi bir yoludur.

Veri şifreleme ne yapar? Temel olarak, elektronik veri ve bilgileri algoritmalar veya şifreler aracılığıyla okunamaz duruma getirir.

Her şeyi tam olarak şifrelemek mümkün olmasa da, dokunulmadan daha iyi bırakılan bazı hassas dosyaları ve mesajları şifreleyebilirsiniz.!

Mobil Güvenliği Artırmak için Veri ŞifrelemeMobil verilerinizi, bilgisayar korsanları veya hırsızlar tarafından okunamayacak şekilde şifreleyin

İPhone için, ayarlar menünüzün Genel bölümünde Şifre Kodu Kilidi özelliğini etkinleştirmeniz yeterlidir. Viyola! Giden iMessage’larınız şifrelenmeli ve bazı veriler şifrenizden oluşturulan benzersiz bir anahtarla şifrelenmelidir. Şifrelemenin çalıştığından emin olmak için Parola Kilidi menünüzdeki Veri Koruma özelliğinin açık olduğunu doğrulayın.

Android için, cihaz Ayarları’nı açın ve ardından Güvenlik menü öğesine gidin. Oradan Ekran Kilidi menü öğesini seçin, bir PIN veya Şifre seçin ve onaylayın (bu şifreyi şimdi yazdığınızdan emin olun, ihtiyacınız olacak!). Ardından, Güvenlik ayarlarındaki Telefonu şifrele seçeneğine gidin ve onay kutusunu işaretleyerek SD kartı şifrele seçeneğini belirleyin. İleri’yi seçin ve PIN’inizi onaylayın. Ardından Telefonu şifrele’ye basın.

Geriye kalan tek şey şifreleme işlemi devam ederken 30 dakikadan fazla beklemek. Bu süre boyunca cihaz birkaç kez yeniden başlatılır. Tamamlandığında, seçtiğiniz şifreyi girmeniz istenir.

** Android için şifrelemeyi tersine çeviremeyeceğinizi unutmayın. Dolayısıyla, cihazınızın şifresini çözmeye karar verirseniz, tüm verileri silecek bir fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir..

Veri şifrelemenin mobil hız, performans ve pil ömrü üzerindeki etkisi ile ilgili bazı endişeler olsa da, son yıllarda yapılan telefonlar büyük olasılıkla şifrelemeyi hızlandırmak için özel bir donanım ile kablolanmıştır.

8. VPN Yazılımını Kullanın

Son fakat kesinlikle aynı derecede önemli olarak, bir VPN kullanmak, telefonunuzun hızını çok az etkileyerek telefonunuzun güvenliğini artırmak için mükemmel bir yoldur.

SaferVPN’e bağlandığınızda, tamamen güvenli bir bağlantının tadını çıkarmak ve tüm özel bilgilerinizin bilgisayar korsanlarından ve gözetmenlerden korunmasını sağlamak için banka düzeyinde şifreli bir tünelden İnternet’e göz atabilirsiniz..

SaferVPN mobil güvenlik nasıl sağlar?

Bu özellikle kafelerde, havaalanlarında, otellerde, otobüslerde ve trenlerde halka açık kablosuz ağlara bağlanırken önemlidir. Halka açık wifi ağları genellikle güvenli değildir ve bu nedenle kişisel verilerinizi ve hassas bilgilerinizi riske atabilir.

İOS ve Android uygulamalarımız tüm hassas giriş ayrıntılarınızı, e-postalarınızı ve iş verilerinizi korur, böylece cep telefonunuzda maruz kalma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ayrıca, SaferVPN’in iOS ve Android için tek tıklamayla uygulamaları arka planda sorunsuz bir şekilde çalışır ve bu nedenle telefonunuzu yavaşlatmaz.

SaferVPN mobil uygulamalar sorunsuz tasarımSaferVPN uygulaması arka planda sorunsuz bir şekilde çalışır, böylece telefonunuzu yavaşlatmaz

Bugün cep telefonunuzu korumaya başlamak istiyorsanız 24 saatimizi deneyin ücretsiz deneme veya SaferVPN aboneliği için kaydolun.

Bu blog gönderisini bilgilendirici ve yardımcı bulduğunuzu umarız. Telefonunuzun performansını hızlı tutarken mobil güvenliğinizi nasıl artıracağınız konusunda sorularınız veya önerileriniz varsa, lütfen Facebook, Twitter veya Google + ‘da bizimle bağlantı kurun. sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map