Çalışanlarınızı Çevrimiçi Güvende Tutmanın 8 Kolay Yolu

Çalışanlarınızı Çevrimiçi Güvende Tutmanın 8 Kolay Yolu SaferVPN Blogu


İşletmenizi siber ihlallerden korumak mı istiyorsunuz? İçin bu blogu okuyun 8 süper basit yollar çalışanlarınızı çevrimiçi ortamda güvende tutmak için.

Bu gün ve yaşta şirketler için siber güvenlik ihlallerini önlemek daha da zorlaşıyor.

Dropbox veri ihlali ile birkaç ay önce gördüğümüz gibi, 60M + kullanıcı kimlik bilgileri siber hırsızlığa kurban gittiğinde, çalışanların çevrimiçi etkinlikleri ve veri hijyeni bir şirketin siber güvenliğini önemli ölçüde etkileyebilir. Bu tür veri ihlalleri maliyet şirketlerine Yalnızca 2015 yılında 3,8 milyon ABD doları, her büyüklükteki işletmenin çalışanların çevrimiçi güvenliğini bir numaralı öncelik haline getirmesinin neden önemli olduğunu görmeyi kolaylaştırarak.

Bu blogda, çalışanlarınızı çevrimiçi güvenliğinizi ve şirketinizin siber güvenliğini sağlamanın 8 kolay yolunu vurgulayacağız!

1. Çalışanlarınızı Eğitin!

Çalışanlarınızı çevrimiçi ortamda güvende tutmanın en önemli yolu, onları siber güvenlik konusunda eğitmektir.

 • Haber bültenleri
  Bunu, çevrimiçi ortamda kendilerini nasıl savunacaklarını hatırlatmak için haber bültenleri göndererek yapabilirsiniz. Çalışanlarınızı eğitimli tutmak için bu ipuçlarını deneyin.
 • Çalışan eğitimi
  İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun, çalışanlarınıza güvenlik bilinci sağlayan bilgisayar tabanlı eğitim sunan Cyveillance’ı da deneyebilirsiniz. Şirket, eğitimlerini tamamladıktan sonra kötü amaçlı bağlantıları tıklayan çalışan sayısını% 50 oranında başarıyla azalttı.

1. İpucu: Çalışanlarınızı eğitin! Tweet için tıklayın

2. Ne Aranacağını Bilin

Dikkat edilmesi gereken şeyler, çalışanlarınızı kullanıcı adları, şifreler ve kredi bilgileri gibi kişisel bilgileri girmeleri için kandırmayı amaçlayan e-postalar ve kimlik avı saldırıları kadar basit olabilir..

Genellikle çalışanlar, hassas bilgiler isteyen, kullanıcı adınızı ve şifrenizi yakaladıkları “giriş” yapmalarını isteyen veya kart bilgilerinizi girdikten sonra gerçekçi olmayan avantajlar sunan e-postalar veya başka bir iletişim alır. Bu e-postalar genellikle yazım hataları ve bağlantılar gibi hatalı ayrıntılar içerir. Çalışanlarınızın bu iletişimi yanıtlamadığından ve silmediğinden emin olun.
2015’in En İyi 10 Kimlik Avı Yemine göz atın.

2. İpucu: Ne arayacağınızı bilin Tweet To Click

3. Bilinmeyen veya Güvenli Olmayan Yazılımı Asla İndirmeyin

Diğer kötü amaçlı yazılımlar veya kötü amaçlı yazılımlar, botnet, invaziv virüs ve truva atı kullanarak kişisel bilgilerinize ve verilerinize erişebilir ve bunları kopyalayabilir.
Çalışanlarınıza bu tehditlerin nasıl göründüğünü ve onları tıklatmaktan aldatılmaktan nasıl kaçınacağınızı çevrimiçi ortamda haberdar etmelerine yardımcı olur.

3. İpucu: Bilinmeyen veya güvenli olmayan yazılımları asla indirme

4. Sahte URL’lere Dikkat Edin

Birçok kötü amaçlı site, ilk bakışta tamamen meşru görünecek güvenli olmayan URL’leri kullanacaktır. Bu siteler zaten bildiğiniz bir site gibi görünecek, ancak biraz sapmış ayrıntılar içerecek.
URL’de küçük yazım hataları, olağandışı yerleştirilmiş simgeler ve diğer farklılıklar olabilir. Bu varyasyonlar, bunun gerçek site değil, bunun yerine kişisel bilgilerinizi almayı amaçlayan sahte bir site olduğuna dair bir ipucu verir..

4. İpucu: Sahte URL’lere dikkat edin Tweet için Tıklayın

5. Güvenlik Yazılımını Yükleyin

Virüsten koruma, casus yazılımdan koruma, istenmeyen posta önleme filtreleri ve güvenlik duvarı gibi güvenlik yazılımları, şirket aygıtlarını kullanırken çalışanlarınızın güvende olmasını sağlar. En son yazılımı takip ederek ve cihazlarınızı periyodik olarak yedekleyerek yazılımınızın her zaman güncel olduğundan emin olun.

İpucu # 5: Güvenlik yazılımını yükleyin Tweet için tıklayın

6. Müşteri Bilgilerini Koruyun

Çalışan gizliliğiniz hayati önem taşıdığından, müşterilerinizden elde edilen bilgiler eşit derecede hassastır. Müşteri gizliliğini sağlamak çalışanlarınızın sorumluluğundadır. Bunun için çalışanlar müşterinin adları, adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları, kişisel görüşler veya kredi kartı bilgileri ile ilgili bilgileri depolamalı, korumalı ve imha etmelidir.

İpucu 6: Müşteri bilgilerini koruyun Tweet’e Tıklayın

7. Hesaplarda Farklı ve Daha Akıllı Parolalar Kullanma

Güvenli parola beklentileri şüphesiz son yıllarda artmıştır. Sık kullanılan ve sık kullanılan parolaların kullanılması, bilgisayar korsanlarının yıllık milyonlarca hesaba erişmesini sağlamıştır. Hesaplarınız için daha güvenli ve daha güvenli şifreler sağlamak için bu yönergeleri izleyin:

 • Daha uzun şifreler daha iyidir
  Bu günlerde, güçlü bir parola oluşturmak, en az 12 karakter uzunluğunda tüm bir cümleyi tek bir sözcükte yoğunlaştırmaktan oluşacaktır. Bu cümleler kısaltılabilir veya kısaltılabilir, ancak mesele şu ki, tek kelimeler artık kesmiyor.
 • Kişisel ayrıntılarla ilişkili sayılardan uzak durun
  Rakamlar kullanıyorsanız, adreslere, doğum günlerine ve diğer aranabilir bilgilere ilişkin olanları asla bilgisayar korsanları tarafından kolayca erişilebildiğinden asla kullanmayın.
 • Şifrenizi tarayıcınıza kaydetmeyin
  Olabildiğince rahat, tarayıcınızın şifrenizi hatırlamasına izin vermeyin. Bu bilgiler bilgisayar korsanlarına açıktır, özellikle de cihazınız yanlış yerleştirilmiş veya çalınmışsa.
 • Farklı hesaplar için farklı şifreler var
  Bireylerin birden fazla hesap için aynı şifreyi kullanması yaygındır, ancak en azından çalışanların kişisel ve ticari hesaplar için en az iki ayrı şifresi olmalıdır..

Şifrenizin güvenli olduğunu düşünüyorsanız, En sık kullanılan 25 şifre The Telegraph tarafından yayınlanmıştır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

 • 123456
 • parola
 • 12345678
 • qwerty
 • 12345
 • 123456789
 • Futbol

Hala seninkinin ne kadar güvenli olduğunu merak ediyor musun? Testi geçip geçmediğini görmek için bu Parola denetleyicisini kullanın!

İpucu # 7: Hesaplar için farklı ve daha akıllı şifreler kullanıldı

8. Çalışanlara bir VPN sağlayın

Sanal Özel Ağ (VPN), şirketinizin sanal bir “tünel” yoluyla güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturmasına olanak tanır. Bu ağ, şirket ofislerinin kullandığı bir LAN’a (Yerel Alan Ağı) benzer, ancak fiziksel kablolu bağlantı gerektirmez.

Kişisel elektronik cihazların kullanımı daha popüler hale geldikçe, Amerikalıların yüzde 90’ı iş için kişisel akıllı telefonlarını kullandıkça, çalışanlar yanlışlıkla şirket verilerine erişim açma risklerini artırmaktadır. Bir çalışan güvenli olmayan bir Genel WiFi hotspot kullanıyorsa, cihazı snooperlara ve bilgisayar korsanlarına karşı hassastır. Güvenli bir VPN kullanarak, nerede olursanız olun tüm cihazlar için bu risk ortadan kaldırılır!

Bir Business VPN ile, siz ve çalışanlarınız, site veya ağın şifreleme sağlayıp sağlamadığına bakılmaksızın, istediğiniz zaman banka düzeyinde şifrelenmiş İnternet bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz. Bir VPN’nin bu yönü, şirketinizin ve müşterilerinizin değerli verilerinin güvenliği için çok değerli olabilir.

Hizmetimizi daha önce hiç deneyimlemediyseniz, sizi Günümüzde yenilikçi Otomatik Wi-Fi Güvenliği ile tamamlanan ücretsiz 7 Günlük İş VPN Deneme Sürümü. Özel bir VPN hizmetinin şirketinizi bir üst seviyeye nasıl taşıyabileceğini görün ve çalışanlarınızı çevrimiçi ortamda güvenli tutma sürecini büyük ölçüde basitleştirin.

8. İpucu: Çalışanlara #VPN sağlayın.

Bu yayını faydalı bulduğunuzu umarız! Sorularınız veya önermek istediğiniz başka ipuçları varsa bize bildirmekten çekinmeyin. En son iş güvenliği haberlerini ve önerilerini almaya devam etmek ister misiniz? Bizi her zaman güncel tuttuğumuz LinkedIn üzerinden takip edin!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map