Top 15 interneta brīvības ietekmētāji, kas jāievēro

uz divām rokām debesīs gleznota zeme


Vai vēlaties uzzināt, kurš vada cīņu par jūsu interneta tiesību aizsardzību? Tad nepalaidiet garām mūsu kārtu Top 15 interneta brīvības ietekmētāji!

Mūsu tiesības uz interneta brīvību pastāvīgi apšauba piekļuves samazināšana valdībā un mūsu spēju atklāti paust un dalīties idejās aizskaršana ar organizētiem pārkāpumiem. Par laimi tālredzīgi cilvēktiesību un interneta brīvības aktīvisti drosmīgi cīnās par mūsu brīvību uzturēšanu tiešsaistē.

Šeit ir mūsu atlase no 20 labākajiem interneta brīvības ietekmētājiem, kas uzņemas vadību. Sekojiet šīm organizācijām un indivīdiem, lai būtu informēti par to, ko viņi dara, lai nodrošinātu jūsu tiesības!

Top 15 interneta brīvības ietekmētāji

1. EZF – @EFF

https://www.eff.org/

EZF jeb Elektronisko robežu fonds ir vadošā bezpeļņas organizācija, kas koncentrē savu uzmanību uz lietotāju privātuma, vārda brīvības un jauninājumu aizstāvēšanu, aizsardzību un nodibināšanu pašreizējās un jaunattīstības tehnoloģijās. Fonds ir sasniedzis nepārspējamu reputāciju cīņā par interneta brīvību, aizstāvot vārda brīvību un apkarojot nelegālu uzraudzību. Viņu veicamais veiksmīgo tiesas uzvaru saraksts padara viņus par vienu no visdziļākajiem interneta drošības veicinātājiem pasaulē.

2. Turcijas bloki – @TurkeyBlocks

https://turkeyblocks.org/

TurkeyBlocks ir neatkarīgs, bezpartejisks digitālās caurspīdības projekts, kas koncentrējas uz interneta cenzūras situācijām Turcijā. Izmantojot cenzūras uzraudzības rīkus, informācijas saturu, kā arī pētījumu tehnoloģijas un attīstību, viņi spēj reālā laikā informēt sabiedrību par tīkla incidentiem. Šie notikumi var ietekmēt un ierobežot piekļuvi informācijai, izpausmēm, drošībai un starptautiskajam biznesam vai tirdzniecībai.

TurkeyBlocks smagi strādā, lai aizsargātu Turcijas pilsoņu pilsoņu brīvības!

3. Brīvības nams – @FreedomHouseDC

https://freedomhouse.org

Brīvības nams strādā, lai aizsargātu interneta brīvību, izstrādājot drošas programmas cilvēktiesību un demokrātijas aktīvistiem, kurus viņi varētu izmantot, atbalstot interneta brīvību. Šīs programmas ļauj aktīvistiem droši paziņot savas idejas un pretoties pieaugošajai kontrolei internetā. Grupa pēta un analizē vietņu noteikumus un lietotāju uzraudzību.

Brīvības nams ir atbildīgs arī par gada izdevuma izdošanu Ziņojums par brīvību tīklā, kas mēra tiešsaistes brīvību un ir atrodams šeit. Vēl viens būtisks ieguldījums kustībā bija interneta brīvības komandas Freedom House 2014. gada vizīte Birmā, kur viņi kopā ar vietējo partneri apmācīja 126 aktīvistus, blogerus un cilvēktiesību aizstāvjus..

4. Kustības – @movements_org

https://www.movements.org/

“Lielas, kolektīvas darbības ir iespējamas tikai ar nelielu, individuālu rīcību. Ikvienam ir sava loma. ”

Movements.org ir sabiedrības piekļuves platforma, kas ļauj aktīvistiem un disidentiem slēgtās sabiedrībās sazināties ar visa veida kvalificētiem indivīdiem atvērtās sabiedrībās. Tas mazina plaisu starp abām grupām un ļauj cilvēktiesību aktīvistiem sadarboties, stiprinot viņu viedokli un veicot dziļas izmaiņas.

Viņi ir arī mūsu partneri #UnblockTheWeb – iniciatīvā, kas izveidota, lai nodrošinātu anonīmu un drošu VPN piekļuvi disidentiem un aktīvistiem, kas dzīvo slēgtās sabiedrībās. Uzziniet vairāk vietnē Atbloķēt vietni.

5. YaLa-Young vadītāji – @YaLa_YL

https://www.yalaacademy.org/

Kopš 2011. gada YaLa akadēmijas Aileen Getty pilsoņu žurnālistikas skola ir ieguvusi gandrīz 1 miljonu YaLa-Young vadītāju. Kopu dibina Peresa Miera centrs un YaLa Palestīna, grupa ir miera kustība, ko vada jaunieši no Vidējiem Austrumu un Ziemeļāfrika (MENA). Lai arī tā nav tieša aktīvistu grupa ar politisku darba kārtību, tā ir veltīta dialoga un pārmaiņu veicināšanai caur pilsoņu žurnālistikas objektīvu.

Aileen Getty Pilsoņu žurnālistikas skolas mērķis nav profesionālu žurnālistu producēšana, lai gan viņu ir daudz. Programma sadarbībā ar ASV Miera institūtu nodrošina apmācību žurnālistikas pamatos, jaunajos plašsaziņas līdzekļos, fotožurnālistikā un videožurnālistikā drošā, ērtā un mierīgā vidē. Dalībnieki piedalās, skatoties tiešsaistes lekcijas, piedaloties Facebook tērzēšanā, aizpildot profesionālās un līdzcilvēku atsauksmes – un pat tiekoties atsevišķās Tuvo Austrumu valstīs.

Grupa ir guvusi panākumus, ka viņi ir izveidojuši partnerattiecības ar Sharon Stone un Richard Gere starp citām slavenībām un politiskajiem aktīvistiem.

Jūs varat izlasīt dažus viņu darbus vietnē YaLa Press.

“YaLa-Young Leaders ir jauno vidusmēra rituālu kustība, kas rada realitāti, brīvību, vienlīdzību un mieru.”

6. Edvards Snūdens – @Zinātne

Edvards Snūdens ir diskutabls un polarizējošs skaitlis – daži viņu redz kā varoni un īstu patriotu, bet citi viņu uzskata par ziņotāju un nodevēju. Tomēr neapstrīdami var apgalvot, ka viņš ir bruģējis ceļu uz tiešsaistes brīvību, veicinot izpratni par svarīgiem jautājumiem, kas saistīti ar informācijas privātumu.

2013. gadā Snowden, bijušais CIP darbinieks, izjauca vidējā civiliedzīvotāju izpratni par viņu privātuma līmeni, kad viņš noplūda klasificētus NSA dokumentus, atklājot valdības daudzajām interneta un tālruņu novērošanas programmām plašo pieejamību.

Tagad Snowdens, kurš bija spiests bēgt no ASV un meklēt patvērumu Krievijā, darbojas kā Preses brīvības fonda (@Freedomof Press) direktors – organizācija, kas aizstāv caurspīdīgu žurnālistiku, nodrošinot žurnālistus un trauksmes cēlājus ar līdzekļiem privāti sazināties un droši.

7. Rebeka MakKinnona – @rmack

https://consentofthenetworked.com/

Rebeka MakKinnona ir interneta brīvības aktīviste, Ķīnas interneta cenzūras eksperte, pilsoņu mediju tīkla Global Voices līdzdibinātāja un grāmatas autore: Tīkla piekrišana: pasaules mēroga cīņa par interneta brīvību, kas viņai pievērsās 2013. gada Zeltkaļa grāmatas balva.

Viņas pieredze piedāvā ieskatu valdības un korporācijas sarežģītībā un jaudīgajā ietekmē tehnoloģiju, pilsoņu brīvības un privātumu. Viņa steidzami mudina mūs aizstāvēt savas tiesības digitālajās platformās un uzņemties atbildību par interneta nākotni. Starp daudziem citiem ievērojamiem sasniegumiem un ieguldījumiem MacKinnon ir Ranking Digital Rights projekta New America direktors, Žurnālistu aizsardzības komitejas direktoru padomē un Globālā tīkla iniciatīvas dibinātājs..

8. Maikls Anti – @mranti

Jing Zhao, pazīstams ar savu pildspalvu vārdu Maikls Anti, ir plaši pazīstams interneta brīvības aizstāvis. Kā žurnālists, starptautisko attiecību žurnālists un neatkarīgais emuāru autors viņš izmanto šīs platformas, lai paustu bažas par mūsu tiesībām internetā.

Viņš ir vislabāk pazīstams ar politiskajiem amatiem par preses brīvību Ķīnā, par ko liecina viņa 2012. gada TED saruna: aiz lielā Ķīnas ugunsmūra. Viņš ir arī Hārvarda Nīmana līdzstrādnieks.

9. La Quadrature du Net- @laquadrature

laquadrature.net

La Quadrature du Net ir Francijas bezpeļņas pilsonis, sabiedrībai piederoša aizstāvības grupa, kuras mērķis ir aizstāvēt pamattiesības un brīvības. Veicinot publiskas debates, grupa sniedz informāciju par politikām, kas saistītas ar internetu, vārda brīvību, autortiesībām un privātumu tiešsaistē, vienlaikus iestājoties par zināšanu brīvu apriti internetā..

10. Baiti visiem, PK – @bytesforall

www.bytesforall.pk

Bytes for All ir digitālā un cilvēktiesību organizācija, kas koncentrējas uz interneta brīvību, vārda brīvību tiešsaistē, informācijas un komunikāciju tehnoloģijām (IKT), kā arī privātumu un dzimumu tiesībām. Viņu pētījumi un diskusijas par digitālo drošību sniedz atbalstu politikas aizstāvībai un cilvēktiesību aizstāvjiem.

Starp daudzām citām programmām, baits visiem ir atbildīgs par visā pasaulē atzīto kampaņu “Atņem atpakaļ tehnoloģiju”, kurā tiek izmantoti IKT cīņā pret vardarbību pret sievietēm Pakistānā.

11. Birgitta Jonsdottir – @birgittaj

birgitta.is

Birgitta Jonsdottir ir spēcīga vārda brīvās runas balss kā Islandes politiķe, Islandes parlamenta locekle kopš 2009. gada, kas ir labi pazīstama ar to, ka WikiLeaks slepenās slepkavības videoklipu kā līdzredaktoru iepazīstināja ar sabiedrību. Viņa ir Chelsea Manning publiska atbalstītāja & Sniegs Snowdens tika ievēlēts par Pilsoņu kustības deputātu 2009. gadā pirms pievienošanās kustībai un izveidoja Starptautisko mūsdienu plašsaziņas līdzekļu institūtu, 2011. gadā kļūstot par izpilddirektoru..

Viņa ir arī viena no prasītājām, kas iesūdz ASV valdību par ierosinātajām uzraudzības pilnvarām, kuras piešķir NDAA likumprojekts.

12. Tims Berners-Lī – @timberners_lee

https://www.w3.org/People/Berners-Lee/

Tims Berners-Lī, globālā tīmekļa izgudrotājs 1989. gadā, ir globālo atvērto valdības datu virzītājspēks un stingri iebilst pret divlīmeņu interneta koncepciju. Viņa ieguldījums tādās tiesībās kā privātums, brīvība un tīmekļa atvērtība ir nenoliedzams.

Viņš ir nodibinājis tādas grupas kā Web fonds, kas atbalsta WWW kā pakalpojumu cilvēcei, Open Data Institute Londonā, World Wide Consortium (W3C), kas koncentrējas uz tīmekļa tehnisko attīstību, un ir izveidojusi pētījumu grupu MIT’s Computer Zinātne un AI laboratorija (“CSAIL”) strādā pie tīmekļa decentralizācijas.

Viņš ir arī Apvienotās Karalistes Pārredzamības padomes loceklis, un 2011. gadā tika nosaukts par Ford fonda pilnvarnieku padomi.

13. Virši Brūka – @newsbrooke

http://heatherbrooke.org/

Heather Brooke ir godalgota rakstniece, žurnāliste un aktīviste, kas ir labi pazīstama ar savu kampaņu par informācijas brīvību un opozīciju uzraudzības valstij. Viņa bija viena no žurnālistēm, kas strādāja pie WikiLeaks projekta, iegūstot WikiLeaks vēstniecības kabeļus, un viņa bija nozīmīgs aktīvs tiesiskajās darbībās, kas atklāja Saeimas deputātu izdevumu sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu.

Brūka tagad darbojas Atvērto tiesību grupas konsultatīvajā padomē, “Klusa valsts” (Heinemann), “Tavas tiesības zināt” (Pluto Press) un “Revolution” autore tiks digitalizēta: Dispatches from Information War.

14. Senators Rons Velins – @RonWyden

https://www.wyden.senate.gov/

Rons Velins ir ASV senators no Oregonas, kurš lielu daļu savas karjeras ir veltījis interneta un tā privātuma aizsardzībai. Būdams Senāta izlūkošanas komitejas loceklis, Wyden ir uzspiedis konkrētas NSA programmas, uzdodot tiešus jautājumus Nacionālās izlūkošanas direktoram, līdz beidzot tika iesniegts pierādījums, ka NSA faktiski vāc gandrīz visu amerikāņu telefona datus..

Viņa kampaņa ir pat veiksmīgi nodrošinājusi neierobežotu interneta nodokļu brīvību, pieņemot likumu par interneta nodokļu brīvību (ITFA), kuram beidzot nav derīguma termiņa..

15. Sina Hanifāra – @sinak

https://taskforce.is

Sina Hanifāra ir tīmekļa izstrādātāja, tautā pazīstama ar savu vietni Stop Watching Us, kas veiksmīgi organizēja 575 000 lūgumrakstu iesniedzēju parakstus pret NSA programmām un iesniedza tos Kongresam. Kļūstot par sabiedroto tādās organizācijās kā EZF, Reddit, Occupy Wall Street un Fight For the Future, viņš ir kļuvis par spēcīgu labāku tehnoloģiju likumu aizstāvi.

Kā EFF līdzstrādnieks Khanifārs palīdzēja attīstīt EZF atvērtā pirmkoda darbības centra rīku kopu. Viņš ir izveidojis rīkus interneta lietotājiem un strādā pie DMCA reformas kā Digitālās tiesības uz labošanas koalīciju valdes loceklis, ir @OpenSignal līdzdibinātājs / padomdevējs, @RepeaterStore līdzdibinātājs un Taskforce.is dibinātājs..

Tā kā valdības turpina apstrīdēt mūsu tiesības, manipulējot, pārraugot un filtrējot izteiksmi tiešsaistē, mēs ceram, ka šis saraksts Top 15 interneta brīvības ietekmētāji palīdz jums palikt informētam un iesaistīties.

Ja vēlaties ieteikt personas vai organizācijas, kuras nebija iekļautas sarakstā, lūdzu, nevilcinieties paziņot mums!

Vai vēlaties uzzināt par jaunākajām ziņām par interneta brīvību un privātumu? Pievienojieties sarunai Facebook, Twitter, LinkedIn un Google+. Mēs labprāt dzirdētu no jums!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map