Pasaules bēgļu diena: visu veidu bēgļu atzīšana

pasaules bēgļu diena


Globālā imigrācija joprojām ir dedzinošs sociāli politisks jautājums, kas mudina mūs uz Pasaules bēgļu diena. 20. jūnijā mēs atzīstam visu veidu bēgļus, kuri atrodas krīzes situācijā, kā 65 miljoni bēgļu un pārvietoto cilvēku visā pasaulē meklē patvērumu. Lasiet vairāk par to, kā Apvienoto Nāciju Bēgļu aģentūra (UNHCR) un neskaitāmas citas grupas palielina izpratni par šiem pārvietotajiem cilvēkiem visā pasaulē. 

Šajā nerimstošajā bēgļu krīzes laikā valdības, palīdzības darbinieki, slavenības un civiliedzīvotāji pievērš sabiedrības uzmanību tiem, kuri kara, konfliktu un vajāšanas dēļ ir pametuši savas mājas.

Pasaules bēgļu diena Otrdiena, 20. jūnijs ir diena, kurā mēs godinām miljoniem bēgļu izturību, drosmi, garu un izturību. Palielinot izpratni par netaisnību pret migrantiem un patvēruma meklētājiem, mēs mudinām cilvēkus domāt par bēgļu dzīvi un cīņu par cilvēktiesībām.

Pasaules bēgļu diena: kā jūs definējat bēgli?

Pastāv vairāki bēgļu un piespiedu kārtā pārvietoto personu veidi:

Bēgļi

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas 1951. gada Bēgļu konvenciju bēglis ir kāds, kurš ir aizbēdzis no savām mājām un valsts “pamatotu baiļu no vajāšanas dēļ savas rases, reliģijas, tautības, piederības noteiktai sociālai grupai vai politiskas viedoklis ”.  

Patvēruma meklētāji

Patvēruma meklētāji statusā ir līdzīgi bēgļiem, taču valsts, uz kuru viņi bēga, viņus oficiāli nav pasludinājuši par bēgļiem. Daudzi cieš no šī ilgstošā patvēruma pieteikuma procesa vietējo aizspriedumu dēļ, atstājot viņus drausmīgos dzīves apstākļos bēgļu nometnēs, kamēr citi nonāk uz ielām.

Iekšēji pārvietotas personas

Valsts iekšienē pārvietotās personas (IDP) ir cilvēki, kuriem nācies pamest savas mājas, bet nav pametuši savu valsti. Tā rezultātā viņi bieži nonāk briesmu stāvoklī, meklējot pārtiku, pajumti un citas nepieciešamības.

Bezvalstnieki

Bezvalstniekus parasti diskriminē noteiktas grupas, padarot viņus par nepazītiem par tautību vai piederību noteiktai valstij. Viņiem nav personu apliecinošu dokumentu vai pilsoņu sertifikātu, kas viņiem liedz piekļuvi cilvēka pamattiesībām, ieskaitot veselības aprūpi, izglītību, nodarbinātību un citus valdības pakalpojumus..

Atgriezušies

Atgriezušies ir bijušie bēgļi, kuri pēc bēgšanas ir atgriezušies dzimtenē. Lai arī tas var būt pozitīvs iznākums, aizbraucējiem joprojām ir nepieciešams atbalsts un reintegrācija, lai atjaunotu dzīvi mājās.

Neatkarīgi no viņu oficiālā nosaukuma ir skaidrs, ka visiem bēgļu veidiem ir vajadzīga mūsu palīdzība. Visu veidu bēgļi ir pelnījuši atbalstu neatkarīgi no tā, vai tie atrod jaunas mājas vai ir tik vienkārši, kā piekļuve pārtikai, tīram ūdenim un pajumtei..

1951. gada Bēgļu konvencija un tās 1967. gada protokols

1951. gada Bēgļu konvencija un tās 1967. gada protokols ir vienīgie rīkojumi, kas aizsargā bēgļus. Tajā vienkārši teikts, ka visu veidu bēgļiem ir jāizturas pret tādiem pašiem izturēšanās standartiem kā pret citiem ārvalstu pilsoņiem. Acīmredzams, tomēr pārsteidzoši vispāratzīts standarts.

Rīkojumos arī norādīti valsts bēgļi nav jāatdod atpakaļ valstī, kur viņi saskaras ar draudiem viņu dzīvībai vai brīvībai. Tas neļauj tādām valstīm kā Spānija automātiski noraidīt patvēruma meklētājus, kuri mēģina šķērsot savas robežas caur tās Ziemeļāfrikas anklāviem.

Šis rīkojums kopā ar citām pamattiesībām attiecas uz visiem bēgļu veidiem, ja vien bēglis netiek uzskatīts par briesmu valsts sabiedrībai vai drošībai.

1951. gada konvencijā ietvertās tiesības ietver:

 • Tiesības netikt izraidītam, izņemot noteiktus, stingri noteiktus nosacījumus;
 • Tiesības netikt sodītam par nelikumīgu iebraukšanu Līgumslēdzējas Valsts teritorijā;
 • Tiesības strādāt;
 • Tiesības uz mājokli;
 • Tiesības uz izglītību;
 • Tiesības uz sabiedrības palīdzību un palīdzību;
 • Tiesības uz reliģijas brīvību;
 • Tiesības vērsties tiesā;
 • Tiesības uz pārvietošanās brīvību teritorijā;
 • Tiesības saņemt personu apliecinošus un ceļošanas dokumentus.

Papildu tiesību uzkrāšana ilgāk pagarina bēgļu uzņemšanas valstī.

Situācija visu veidu bēgļiem

Sešdesmit pieci miljoni cilvēku ir aizbēguši no savām mājām, lai izvairītos no kara un vardarbības. Šis satriecošais skaits katru dienu palielinās par tūkstošiem, jo ​​upuri bēg no tādām vietām kā Sīrija, Burundi, Centrālāfrikas Republika, Irāka, Mjanma, Nigērija, Dienvidsudāna, Ukraina, Jemena un ārpus tām..

Lasiet tikai nelielu daļu no viņu stāstiem, ar kuriem dalās UNHCR, šeit:

 • Nigērijā: Zēns, kurš tika apbedīts, dzīvs un izdzīvoja
  Kad uzbruka viņa ciematam Nigērijā, 10 gadus vecais Ibrahims bija aculiecinieka tēva nežēlīgas slepkavības liecinieks. Tad nemiernieki nāca pēc viņa.
 • Irākā: Civiliedzīvotāji, kas dzīvo “niecībā un panikā”, kad plosās Mosulas kaujas
  No 862 000 konfliktā pārvietotajiem ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos paziņo, ka ISIS kaujinieki Rietumu Mosulā, kur viņi dzīvo bez pārtikas, ūdens un degvielas, 100 000 civiliedzīvotāju tur kā cilvēku vairogus..
 • Jemenā: Pasaules sabiedrībai jāatrisina Jemenas ūdens krīze, lai apturētu holēras uzliesmojumu
  Jau tagad baidās, ka vairāk nekā 135 000 ir saslimuši ar ūdens pārnēsāto slimību, jo valstī notiek konflikti. PVO dati liecina, ka vairāk nekā 950 cilvēku jau ir miruši.
 • Sīrijā: Palīdzība 9 miljoniem bērnu Sīrijā un kaimiņvalstīs, kurām draud briesmas
  UNICEF atbalstītās programmas vairāk nekā 9 miljoniem bērnu Sīrijā un kaimiņvalstīs atrodas uz sliekšņa tikt pārtrauktas kritiskās finansējuma nepilnības dēļ USD 220 miljonu apmērā
 • Ukrainā: Ukraina: Vairāk nekā 750 000 bērnu ir risks tikt izslēgtiem no droša dzeramā ūdens
  Bērni, kuriem ir jāiegūst ūdens no alternatīviem avotiem vai kuri ir spiesti pamest savas mājas drošu ūdens krājumu traucējumu dēļ, saskaras ar notiekošo cīņu briesmām un cita veida ļaunprātīgu izmantošanu.

Turklāt veltiet laiku, lai izlasītu šo grafiku:

Pasaules bēgļu dienā visā pasaulē piespiedu kārtā pārvietoti 65,3 miljoni

Katru minūti 24 cilvēki pārvietoja pasaules bēgļu dienu

1 no 113 cilvēkiem ir patvēruma meklētāju pasaules bēgļu diena

Ko tu vari darīt

Šajā dienā mēs ceram vairot izpratni par šiem delikātajiem bēgļu veidiem. Mēs atzīstam šos neaizsargātos cilvēkus un viņu spēju izdzīvot šajos neiespējamajos apstākļos. Mēs koncentrējamies uz to, kā mēs varam iesaistīties un palīdzēt tiem, kuri cieš visā pasaulē. Ir pienācis laiks parādīt, ka pasaules sabiedrība stāv kopā ar bēgļiem.

ANO Bēgļu aģentūra 2016. gadā uzsāka #WithRefugees petīcija, kas veicina sadarbības valdības un vadītājus sadarboties un sniegt pienācīgu atbalstu visa veida bēgļiem.

“Esmu satikusi tik daudzus, kuri ir tik daudz zaudējuši. Bet viņi nekad nezaudē ne sapņus par saviem bērniem, ne vēlmi uzlabot mūsu pasauli. Viņi prasa maz atdeves – tikai mūsu atbalstu viņu laikā, kad tas visvairāk nepieciešams ”- ANO ģenerālsekretārs António Guterres

Drošību un drošību ir pelnījuši tie, kas visu ir atstājuši cerībā uz drošāku nākotni.

Paužot savu atbalstu kustībai #WithRefugees, jūs stāvēsit ar petīciju, kurā valdībām tiek lūgts:

 • Pārliecinieties, ka katrs bēgļa bērns iegūst izglītību.
 • Pārliecinieties, ka ikvienai bēgļu ģimenei ir ērti dzīvot.
 • Pārliecinieties, ka katrs bēglis var strādāt vai apgūt jaunas prasmes, lai sniegtu pozitīvu ieguldījumu viņu sabiedrībā.

Atkāpieties no globālās kustības un stends #WithRefugees šodien. Parakstiet petīciju šeit.

Pasaules bēgļu diena. Parakstiet petīciju #WithRefugees Click To Tweet

Mēs arī aicinām jūs pievienoties # Atbloķēt tīmekli, mūsu partnerība ar cilvēktiesību kopīgošanas platformu Movements.org. Izmantojot šo iniciatīvu, mēs aktīvistiem un disidentiem slēgtās sabiedrībās piedāvājam bezmaksas piekļuvi VPN, lai viņi varētu droši pārlūkot internetu no valdības uzraudzības un tiešsaistē izmantot savas tiesības uz vārda brīvību.

Darba laikā ar Movements.org mēs esam satikuši daudzus drosmīgus cilvēkus, piemēram, ievērojamo žurnālistu un cilvēktiesību aktīvistu Kavehu Taheri, kuriem nav bijis citas izvēles, kā vien bēgt no dzimtenēm pamatbrīvību, drošības trūkuma dēļ un tiesības.

Pēc tam, kad Irānas izlūkdienests viņu arestēja par personīgo emuāru saturu un pēc tam tika pakļauts 10 mēnešus neiedomājamām psiholoģiskām un fiziskām spīdzināšanu cietumā, Taheri, kuru mēs nesen intervējām, aizbēga no savas Irānas dzimtenes, lai meklētu drošību un politisko patvērumu Turcijā. Turcija. 

Šodien Taheri turpina runāt bez balsu vārdā ACUNews – unikālā vietnē, kas cenšas parādīt vēl neizsakāmus stāstus par cilvēktiesību jautājumiem, ko nodrošina neatkarīgu izmeklēšanas žurnālistu un cilvēktiesību aktīvistu komanda..  

“Kā ārštata žurnālists un cilvēktiesību aktīvists, kurš savu dzīvi pavadījis cīņā par brīvību un taisnīgumu, es aicinu visus pasaules ciemata iedzīvotājus atbalstīt tos, kuri tiek vajāti par to, ka viņi vienkārši izmanto savas tiesības uz informācijas un runas brīvību,” saka Taheri.

Tieši brīvības cīnītāji, piemēram, Taheri, un tādas iniciatīvas kā #WithRefugees un #UnblockTheWeb veicina nepieciešamos soļus uz priekšu steidzamā cīņā par brīvību visu veidu bēgļiem. Šodien, Pasaules Bēgļu dienā, mēs godinām šo cīņu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map