Māte Krievija mazina interneta privātumu

Interneta privātuma ierobežošana


Krievijas valdība pastiprina tiešsaistes cenzūru un ierobežo interneta privātumu. Nesenie notikumi ir noveduši pie tā arvien stingrāka Krievijas interneta cenzūra un interneta privātuma novēršana. Baumas ir parādījušās par to, kas varētu kļūt par tikai krievu internetu; Krievijas lielākā sociālā tīkla dibinātājs ir atlaists un aizbēdzis no Krievijas; un varas iestādes ierobežo emuāru autorus un ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumus. Šis ir ziņojums par jaunākajiem notikumiem Krievijas internetā.

Jauni likumi pret emuāru autoriem un ne-krievu interneta uzņēmumiem

Dūma (parlamenta apakšpalāta) aprīlī grozīja informācijas likumu, kas visiem Krievijas emuāru autoriem ar vairāk nekā 3000 ikdienas apmeklētājiem prasīs reģistrēties varas iestādēs kā plašsaziņas līdzekļus. Tas attiecas arī uz tiem, kuriem ir liela sekotāju izsekošana Twitter un sociālajos plašsaziņas līdzekļos, un tas nozīmē, ka viņiem ir jāievēro stingra kontrole un vadlīnijas. Ja tos neievēro, plašsaziņas līdzekļu uzraudzības iestāde Roskomnadzor soda naudas. Tā kā tradicionālie plašsaziņas līdzekļi gadiem ilgi tiek cenzēti un ir pilni valdības propagandas, valdības oponenti ir pievērsušies internetam, lai debatētu un runas brīvību. Ar jaunajiem ierobežojumiem Kremlis nomierina savus pretiniekus, uzspiežot pašcenzūru. Jau Roskomnadzor ir tiesīgs slēgt “ekstrēmistu” vietnes un diskusiju forumus.

Tajā pašā mēnesī Dūma nobalsoja par ārvalstu interneta kompāniju likumdošanu vismaz pusgadu glabāt visus vietējos datus Krievijā. Pastāv bažas, ka tādas firmas kā Facebook un Google vēlēsies segt datu centru un serveru izmaksas Krievijā. Tiek lēsts, ka šādu lielu gigantu celtniecībai izmaksas ir USD 200 miljoni un USD 10 miljoni gadā. Tas, iespējams, varētu novest pie tā, ka viņi zaudē tirgus daļas daudz mazāka mēroga Krievijas konkurentiem. Tomēr pat Durono kungs no VKontakte sacīja TechCrunch, ka “valsts šobrīd nav savienojama ar interneta biznesu.”

Kremļa maisiņi – Krievijas ietekmīgākais sociālā tīkla dibinātājs

1. aprīlī 100 miljonu lietotāju lielā sociālā tīkla VKontakte dibinātājs paziņoja par savu atkāpšanos no aprīļa muļķa joku. Lai arī joku vēlāk atņēma dibinātājs Pāvels Durovs, viņš tagad apgalvo, ka Putina kunga draugi ir pārņēmuši kontroli pār VKontakte. Durovs kungs paziņoja, ka ir pametis Krieviju bez atgriešanās plāniem. Dibinātājs atteicās sadarboties ar varas iestādēm, atteicās sniegt viņiem sīkāku informāciju par Ukrainas pret valdību vērstajiem protestētājiem un atteicās palīdzēt opozīcijas grupējumu kontu slēgšanā.

Pašmāju krievu cheburashka internets

Vecāks Krievijas parlamenta loceklis ieteica izveidot pilnīgi krievu internetu ar nosaukumu Cheburashka, kas būtu pieejams tikai Krievijā. Senators vēlāk norādīja, ka tas tiks izmantots tikai zinātniskiem mērķiem un informācijai. Līdzīgi Krievijas laikraksts Kommersant ziņoja, ka lobē Putina atbalstīta komisija sistēma, kas ļauj valdībai pārbaudīt un cenzēt visus datus kas iet caur krievu serveriem.

Radio Brīvā Eiropa / Radio Liberty (RFE / RL) norāda, ka valstīs, kurās tiek sodīti tie, kuri publicē amorālu vai režīmam draudīgu saturu, tiek sodīta pašcenzūra. Glenn Kates, RFE / RL Digitālo iniciatīvu vadītājs, nesenā rakstā raksta “Lietotāji un uzņēmumi zina, ka viņu darbību tiešsaistē var uzraudzīt jebkurā laikā, un viņi paši kļūst par spēlētājiem cenzūras vides veidošanā.”

Kas būs tālāk par interneta konfidencialitāti un cenzūru??

Mēs varam tikai spekulēt par Kremļa, Roskomnadzor nākotni, cenzūru un Krievijas interneta privātumu. Mēs esam izteikti vārda brīvības un demokrātijas atbalstītāji, uzskatot, ka ikvienam vajadzētu būt tiesībām paust savu viedokli un apspriest tēmas sakārtotā veidā. Tāpēc mēs vienmēr iestājamies par jūsu datu, jūsu privātuma un piekļuves jebkurai vēlamajai informācijai aizsardzību. Kā liecina pašreizējie notikumi, tas varētu būt tikai arvien stingrākas cenzūras politikas aisberga redzamā daļa. Var notikt jebkas, un, kas zina, varbūt kādu dienu drīz mēs saskarsimies ar Lielo Krievijas ugunsmūri. Cerēsim uz labāko!

Ziņu atjauninājums – 2014. gada 27. jūlijs

“Russia Beyond The Headlines” ziņoja, ka Putins 22. jūlijā parakstīja likumu, kas pieprasa krievu personas datu glabāšanu mājās. Jaunajos tiesību aktos ir sīki aprakstīts, kā apstrādāt šādu informāciju, un Roskomnadzor tiek piešķirtas paplašinātas tiesības ierobežot piekļuvi neatbilstošām vietnēm. Tiešsaistes uzņēmumiem līdz 2016. gadam ir jāizpilda prasības, pretējā gadījumā tie būs melnajā sarakstā un nebūs pieejami Krievijā.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map