Krievijas VPN aizliegums: kas jums jāzina

Krievijas VPN aizliegums - drošāksVPN


1. novembrī stājas spēkā Krievijas VPN aizliegums. Jebkurš VPN, kas neatbilst pašreizējiem interneta ierobežojumiem, tiks aizliegts. Meklētājprogrammas arī saskaras ar sankcijām par rezultātu rādīšanu pat ierobežotās vietnēs.

Tīmekļa ierobežojumu noteikšana VPN ir pretrunā ar to, ko cenšas nodrošināt daudzi VPN: neierobežota piekļuve internetam, anonīma pārlūkošana un spēja pārvarēt ģeogrāfiskos ierobežojumus, piemēram, Krievijā esošajiem.

Bet kāds ir Krievijas VPN aizliegums? Ko tas nozīmē? Lūk, ko jūs varat sagaidīt no šiem jaunajiem ierobežojumiem.

Kas ir Krievijas VPN aizliegums?

Dažādas valdības visā pasaulē ir ierobežojušas piekļuvi internetam, vienlaikus nelegāli uzraugot savus pilsoņus. Kamēr gan Ķīna, gan Krievija virzās uz tālākiem cenzūras noteikumiem un bloķē virtuālā privātā tīkla (kas ir VPN?) Pakalpojumus, vairāk nekā miljards cilvēku zaudē spēju apiet cenzūras likumus un piekļūt atvērtam tīmeklim, arī viņiem nav iespēju lai paslēptu viņu IP adresi.

Tomēr aizliegums neattiecas uz visiem VPN, tikai tie, kas neatbilst Krievijas cenzūras ierobežojumiem. 

Krievija samazina VPN, kamēr palielinās interneta cenzūra un cieš vārda brīvība. Noklikšķiniet uz To Tweet

Jaunais likums: ko tas nozīmē?

Jaunais Putina un Krievijas parlamenta pieņemtais likumprojekts ir kas vairāk nekā tikai VPN “aizliegums”. Tā vietā grozījums ir paredzēts, lai atbalstītu VPN pakalpojumus, lai tie ievērotu Krievijas cenzūras likumus. Tas nozīmē, ka neviena vietne, kuru pašlaik melnajā sarakstā iekļauj Krievijas komunikāciju uzraugs Roskomnadzor, arī nebūs pieejama caur apstiprinātiem VPN..

Pašlaik ISP un telesakari Krievijā savām ugunsmūriem jau ir pievienojuši šīs melnajā sarakstā iekļautās vietnes, kuras nodrošina aizliegtais informācijas vienotais reģistrs. Saskaņā ar Vedomosti šajā “melnajā sarakstā” jau ir vairāk nekā 100 VPN un starpniekserveri.

Kā tiks ieviests jaunais likums?

Federālais drošības dienests (FSB) ieviesīs atbilstības noteikumus, lai nodrošinātu pilnīgu VPN identitāti un anonimizētāju īpašnieki zina par Krievijas cenzūras melnajiem sarakstiem. VPN 30 dienu laikā būs jāreģistrē savi pakalpojumi Roskomnadzor. Tie, kas to nedarīs, tiks bloķēti 24 stundu laikā. Piekļuve VPN tiks piešķirta tikai pēc to ievērošanas. Interneta pakalpojumu sniedzējiem ir arī pienākums trīs dienu laikā bloķēt piekļuvi melnajā sarakstā iekļautajām vietnēm.

Tā kā vairākās valstīs tiek izmantots šis interneta cenzūras diapazons, iespējams, mēs izskatīsim pilnīgi jaunu, ierobežotu internetu vēl īsākā laika posmā, nekā mēs paredzējām..

Kāpēc aizliegt VPN?

Lai gan melnais saraksts darbojas, lai mazinātu lietotāju iespējas piekļūt bloķētām vietnēm mājās, VPN var apiet cenzūru, mainot lietotāja IP adreses un šifrējot viņu trafiku – ļaujot viņiem piekļūt ierobežotām vietnēm. Sakarā ar to Krievijas valdība ir centusies panākt, lai lietotāji ievērotu savus interneta cenzūras likumus. Tā rezultātā Krievija vēlas aizliegt un bloķēt VPN domēnus, lai lietotāji vairs nevarētu tos meklēt.

Vienīgie VPN domēni, kas paliks pieejami, būs tie, kas piekritīs filtrēt rezultātus lietotājiem, saglabājot Krievijas cenzūru. SaferVPN mūsu devīze ir tāda, ka internets ir daudz zināšanu un globāls tīkls, kas nevienam nepieder, lai gūtu labumu visi. Jūs varat sagaidīt, ka mēs neatbilstam.

Tātad, kāpēc VPN nepieņemtu noteikumus?

Ja VPN pakalpojumu sniedzēji piekritīs jaunajiem Krievijas noteikumiem, viņi būs spiesti glabāt ne tikai metadatus, bet visus sakarus, un viņiem būs jāsniedz Krievijai šifrēšana aizmugurē. Tas grauj VPN drošību, novērš VPN uzticamību un padara visu pakalpojumu bezjēdzīgu. Pat LinkedIn ir bloķēts par atteikšanos sniegt Krievijai privātu informāciju par lietotājiem, kas atrodas Krievijas serveros.

Diemžēl tiek sagaidīts, ka daudzi VPN, iespējams, izpildīs Krievijas valdības cenzūras ierobežojumus. Faktiski Vedomosti ziņoja, ka daudzi Krievijā esošie VPN jau ir sākuši cenzēt to pašu saturu, ko dara interneta pakalpojumu sniedzēji..

Situācijas eskalācija

Šeit mēs nerunājam tikai par Krievijas VPN aizliegumu. Krievija ir arī pieņēmusi grozījumu, kas prasa, lai ziņojumapmaiņas lietotnes identificētu lietotājus ar viņu patieso identitāti. Tas ietver tiešās šifrēšanas tērzēšanas sarunas, sākot ar 2018. gada 1. janvāri. Pēc tam Krievijas valdība varēs saistīt savāktos metadatus ar konkrēto lietotāju.

Pārsteigts? Ne īsti. 2015. gadā pieņemts likums noteica, ka Krievijas pilsoņiem vairs nav atļauts glabāt personas datus serveros ārpus valsts. Tika arī turpmāki noteikumi, kas tika izlikti emuāru autoriem un ārvalstu tehnoloģiju uzņēmumiem. Tas bija tikai sākums. 2016. gadā Yarovaya likumā IPS tiek prasīts saglabāt metadatus par visiem klientiem ne mazāk kā sešus mēnešus – ļaujot Krievijas valdībai veidot detalizētus pilsoņu profilus..

Kritika par Krievijas VPN aizliegumu

Tendence palielināt cenzūru un uzbrukumus vārda brīvībai Krievijā ir skaidra. Krievijas VPN aizliegums ir viens solis tuvāk globālajai interneta uzraudzībai.

Tā kā Krievijas varas iestādes arvien vairāk nepanes atšķirīgu attieksmi, tehnoloģijas, kas palīdz interneta lietotājiem izvairīties no cenzūras un aizsargā viņu privātumu, ir ļoti svarīgas vārda brīvībai tiešsaistē. Šodien varas iestādes ir devušas sev instrumentu, lai aizliegtu VPN un citu tehnoloģiju izmantošanu, kas palīdz cilvēkiem brīvi piekļūt informācijai tiešsaistē. ” – Deniss Krivošejevs, Amnesty International direktora vietnieks Eiropā un Centrālāzijā. 

Arī NSA ziņotājs Edvards Snowdens ir skaidri paudis savu viedokli par situāciju:

Neatkarīgi no tā, vai lēmumu ir pieņēmusi Ķīna, Krievija vai kāds cits, mums ir jābūt skaidriem, tas nav saprātīgi "regulēšana," bet cilvēktiesību pārkāpums. https://t.co/9iFLNk53M3

– Edvards Snūdens (@Snowden), 2017. gada 31. jūlijs

Aizliegums "neatļauta" Pamata interneta drošības rīku izmantošana padara Krieviju ne tik drošu, bet arī mazāk brīvu. Tā ir politikas traģēdija.

– Edvards Snūdens (@Snowden), 2017. gada 31. jūlijs

Vai Krievijas VPN aizliegums ietekmē drošāku VPN?

Pagaidām krievi joprojām var pieteikties uz mūsu pakalpojumiem un piekļūt mūsu tīklam. Ja Krievijas valdība nolemj konfiscēt mūsu serverus vai pieprasīt lietotājiem apkopotus personīgus metadatus, mēs nevarēsim to ievērot, jo mēs nekad neapkopojam un neuzglabājam nevienu no mūsu lietotāja privātajiem datiem. Jūs nevarat savākt to, kas vienkārši nepastāv.

SaferVPN mēs uzskatām, ka interneta brīvība nozīmē pilnīgu, neierobežotu piekļuvi visiem. Tas nozīmē mēs neievērosim krievu cenzūru vai ieviest aizliegtā informācijas vienotā reģistra noteiktos standartus. Mums jāpaliek spēcīgiem un jāapkaro šī pamata cilvēktiesību ļaunprātīga izmantošana.

Atbloķējiet Web

Mūsu devīze ir tāda, ka necenzētam internetam jābūt pieejamam ikvienam. Dažās pasaules represīvākajās valstīs izplatīta parādība ir bloķēta piekļuve noteiktām vietnēm. Interneta brīvība nenāk viegli. Politiskā un sociālā aktīvisma centienus sagrauj valdības cenzūra, kuras mērķauditorija ir tādas vietnes kā Facebook, YouTube, Twitter un citas.

Kopā ar kustībām (Cilvēktiesību veicināšanas platforma) mēs esam uzsākuši Atbloķējiet Web, kampaņa, lai veicinātu interneta brīvību un palīdzētu cenzētiem pilsoņiem iegūt līdzekļus, lai brīvi izteiktos tiešsaistē. Lai piedalītos kampaņā un atdotu bezmaksas tiešsaistes privātuma un anonimitātes stundas cilvēkiem ar ļoti cenzētiem režīmiem, viss, kas jums jādara, ir vit Atbloķēt Web uzzināt par mūsu centieniem un ziedot lietas labā!

Iegūstiet SaferVPN

SaferVPN mēs joprojām esam apņēmušies ievērot jūsu tiešsaistes privātumu. Mēs neapkopojam žurnālus, tāpēc mēs varam jums apgalvot, ka mēs neizpaudīsim jūsu informāciju ar Krievijas valdību.

Ja jums vēl nav SaferVPN, iegādājieties abonementu jau šodien (mēs piedāvājam 30 dienu naudas atdošanas garantija, jums nav ko zaudēt!) vai izmēģiniet SaferVPN par brīvu lai jūs tiešsaistē varētu baudīt mieru.

Vai jums ir atsauksmes, ieteikumi vai funkciju pieprasījumi? Nekautrējieties sazināties ar mums, uzdot jautājumus komentāros un pievienoties mums sociālajos medijos! Mēs labprāt dzirdētu no jums.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map