Największe naruszenia bezpieczeństwa w 2014 r

Największe naruszenia bezpieczeństwa w 2014 r


W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z przerażającą liczbą dużych naruszeń danych. Pokazuje tylko, jak ważne jest zabezpieczenie danych i haseł. Przyjrzyjmy się naruszeniom z ubiegłego roku!

iCloud – setki gwiazd, sierpień

Chociaż nie jest to duże naruszenie, „Fappening” wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem w prasie. Wyciekły setki nagich zdjęć celebrytów, gdy usługa Apple iCloud została naruszona podczas bardzo ukierunkowanego ataku. Uważa się, że konta zostały naruszone poprzez phishing, ale nadal nie jest jasne. Jedno jest pewne – powinieneś zacząć korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego podczas logowania na swoje prywatne konta, aby zwiększyć bezpieczeństwo!

Sony Pictures – 1000 pracowników, listopad

Ogromne ilości bardzo wrażliwych danych korporacyjnych wyciekły, ponieważ Sony Pictures zostało ostatnio zhakowanych. Wyciekły prywatne informacje o dziesiątkach tysięcy pracowników, a także 5 jeszcze nieopublikowanych hitów filmowych, a także dane logowania do kont finansowych, usług internetowych i kont społecznościowych. Chociaż nie stanowi to zagrożenia dla społeczeństwa, jest to wielki skandal PR dla Sony, która ma teraz do czynienia z procesami sądowymi ze strony swoich pracowników – z pewnością rozwiązanie problemu będzie kosztowało firmę wiele milionów.

US Postal Service – ujawniono w listopadzie 800 000 pracowników, 2,9 miliona klientów

Około 2,9 miliona klientów i 800 000 pracowników USPS zostało naruszonych, ponieważ usługa pocztowa została zaatakowana „kiedyś” w 2014 roku. To był bardzo wyrafinowany hack, którego odkrycie zajęło działowi bezpieczeństwa tygodnie. Na szczęście wydaje się, że nie było przypadków kradzieży tożsamości po naruszeniu.

Snapchat – 4,6 miliona nazw użytkowników i numerów telefonów, styczeń

Anonimowa aplikacja do przesyłania wiadomości Snapchat okazała się mniej anonimowa niż wcześniej sądzono. W tym roku doszło do kilku naruszeń usługi, chociaż najgorsze miało miejsce, gdy w styczniu doszło do naruszenia 4,6 mln nazw użytkowników i numerów telefonów. W październiku odbyło się również „Snappening”, w którym tysiące prywatnych zdjęć i filmów zostało publicznie dostępnych. Uważaj więc na to, co publikujesz w tych „anonimowych serwisach”, bo możesz mieć 15 minut wstydu!

Google – 5 milionów użytkowników, wrzesień

Nazwy użytkowników i hasła prawie 5 milionów użytkowników Gmaila wyciekły na rosyjskie forum Bitcoin. Nie jest jasne, czy Google został naruszony, ponieważ dane uwierzytelniające mogły zostać skradzione z innego niezabezpieczonego źródła. To tylko pokazuje, jak ważne jest używanie bezpiecznych haseł alfanumerycznych oraz różnych haseł dla różnych kont.

Home Depot – 56 milionów posiadaczy kart, wrzesień

Nazwane największym naruszeniem sprzedawcy, naruszenie Home Depot spowodowało naruszenie informacji o koncie 56 milionów posiadaczy kart. Złośliwe oprogramowanie zostało zaprojektowane specjalnie w celu naruszenia rejestrów płatności sprzedawcy. Na szczęście firma zaoferowała bezpłatne monitorowanie kredytu i ochronę tożsamości wszystkim klientom, którzy zapłacili kartą kredytową lub debetową w jednym ze sklepów Home Depot, których dotyczy problem.

JP Morgan – 76 milionów gospodarstw domowych, 7 milionów małych firm, październik

Naruszenie w banku JP Morgan Chase & Co zanika jako jedno z największych w historii naruszeń danych. Nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy e-mail 83 milionów kont zostały ujawnione, gdy hakerzy uzyskali dostęp do systemów informatycznych firmy. W oświadczeniu bank ujawnił, że nie wyciekły żadne numery kont, hasła, SSN ani daty urodzenia.

eBay – 145 milionów nazw użytkowników i haseł, marzec

To było nieprzyjemne, ponieważ wszyscy członkowie witryny aukcyjnej mieli naruszone dane logowania. Co więcej, firma nie powiadomiła użytkowników na czas ani nie poprosiła o zresetowanie hasła, co jeszcze gorzej.

Patrząc w przyszłość

Zazwyczaj zajmuje to trochę czasu, aby zaradzić tym naruszeniom, szczególnie gdy klienci lub pracownicy wnoszą pozwy przeciwko naruszonej firmie. Na przykład oszacowano, że w ubiegłym roku naruszenie celu miało kosztować firmę ponad 148 milionów USD do połowy 2014 roku.

Co więc możesz zrobić, aby zabezpieczyć dane swoje i swojej firmy? Przejdźmy przez podstawy. Po pierwsze, pamiętaj, aby używać bezpiecznych haseł alfanumerycznych, które często zmieniasz, i nie używaj tego samego hasła do wielu kont. Następnie upewnij się, że zawsze używasz programu anty-malware, aktualizuj go i uruchamiaj codziennie. Wreszcie, zawsze łącz się z VPN, gdy pracujesz poza biurem lub w podróży, aby zaszyfrować wszystkie twoje dane przychodzące i wychodzące, aby nikt nie mógł ich w żaden sposób zaatakować. Jeśli nie korzystasz z VPN, wszystkie twoje dane są wysyłane jako zwykły tekst, jeśli jesteś niezabezpieczonym punktem dostępowym, więc jest do zdobycia przez każdego innego na tej samej sieci Wi-Fi!

Wypróbuj SaferVPN już dziś za darmo lub skontaktuj się z nami, jeśli Twoja firma jest zainteresowana naszym rozwiązaniem bezpieczeństwa VPN dla przedsiębiorstw.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map