9 rzeczy, które musisz zrobić, aby zabezpieczyć bankowość mobilną i internetową

9 podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa bankowości mobilnej i internetowej


Biorąc pod uwagę, że ponad 190 milionów Amerykanów robi zakupy online, a 51% dorosłych w USA robi bankowość online, można śmiało powiedzieć, że istnieje duża potrzeba zabezpieczenia swoich transakcji online. Istnieje wiele oszustw, więc lepiej uważaj. Postępuj zgodnie z naszymi radami, a wzmocnisz bezpieczeństwo bankowości mobilnej i internetowej!

1. Zabezpiecz swoje urządzenie

Zawsze używaj anty-malware na swoim komputerze lub smartfonie, aby powstrzymać intruzów. Aktualizuj ją często i upewnij się, że masz najnowszą wersję przeglądarki i otrzymujesz wszystkie aktualizacje zabezpieczeń systemu operacyjnego.

2. Zabezpiecz swoje połączenie

Jest to fundamentalne, ponieważ bez bezpiecznego połączenia wszystkie dane mogą zostać przechwycone. Przede wszystkim upewnij się, że bank lub sklep internetowy używa protokołu SSL (Secure Sockets Layer), który szyfruje połączenie. Aby dowiedzieć się, czy witryna jest bezpieczna, spójrz na adres URL – jeśli zaczyna się od https: // jest bezpieczny, jeśli jest po prostu http: // nie jest zaszyfrowany. Zabezpiecz swoje połączenie w publicznych hotspotach, ponieważ jesteś na nich bardzo podatny. Czytaj dalej, a znajdziesz najlepszy sposób na szyfrowanie połączenia dla maksymalnego bezpieczeństwa!

3. Uważaj na phishing, szczególnie w wiadomościach e-mail

Uważaj na podawanie poufnych informacji przez Internet. Nie ma powodu, aby Twój bank wysłał Ci e-mail i poprosił o podanie poufnych danych. Jeśli niezaufany nadawca prosi o szczegóły płatności lub informacje o koncie bankowym, po prostu wyślij je prosto do folderu ze spamem i zapomnij o tym. Istnieje wiele podstępnych sposobów, w jakie złodzieje tożsamości będą próbowali oszukać cię, aby zapewnić im pełny dostęp do twoich kont bankowych. Nie otwieraj wiadomości e-mail z niezaufanych źródeł, zwłaszcza gdy twierdzą, że są bankiem, prawnikiem lub dalekim krewnym, który chce przekazać pieniądze.

4. Zabezpiecz swoje hasła

Większość banków używa obecnie uwierzytelniania dwuskładnikowego, co oznacza, że ​​otrzymasz kod na telefon komórkowy lub klucz sprzętowy – różni się one w zależności od banku. Upewnij się, że używasz uwierzytelniania dwuskładnikowego, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Jeśli witryna, która twierdzi, że jest bankiem, prosi o podanie wszystkich danych naraz, należy zachować ostrożność. Przeczytaj więcej na temat wybierania dobrych haseł tutaj.

5. Często przeglądaj wyciągi bankowe

Bądź na bieżąco z cotygodniowymi wydatkami, szczególnie na co, gdzie i kiedy wydałeś. W ten sposób możesz łatwo wykryć nieuczciwe zakupy i natychmiast zablokować kartę.

6. Usuń wszystkie ślady

Nigdy nie wysyłaj danych logowania za pomocą e-maila lub SMS-a i nie zostawiaj żadnych haseł. Korzystając z komputera innej osoby lub komputera publicznego, przeglądarka nigdy nie zapamięta nazwy użytkownika ani hasła. Wyloguj się ze wszystkich stron internetowych i usuń śledzące pliki cookie, pamięć podręczną i historię przeglądarki podczas zamykania. Zbyt wiele razy widziałem to w kafejkach internetowych, że użytkownik przede mną zapomniał wylogować się z e-maila – wyobraź sobie, co nieuczciwa osoba mogłaby zrobić ze wszystkimi szczegółami!

7. Chroń też swój telefon

Ponieważ 35% dorosłych w Stanach Zjednoczonych prowadzi bankowość internetową na urządzeniach mobilnych, oczywiste jest, że urządzenia przenośne również potrzebują bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby zabezpieczyć również swój telefon komórkowy, jeśli używasz go do bankowości lub kupujesz za nim rzeczy. Automatycznie blokuj i chroń ekran hasłem po krótkim okresie bezczynności. Aktywuj „Znajdź mój telefon” Apple, jeśli używasz iPhone’a lub „Menedżera urządzeń” Google, jeśli używasz Androida. W ten sposób możesz zlokalizować swój telefon, jeśli go zgubisz, lub zdalnie usunąć wszystkie wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce.

8. Skonfiguruj powiadomienia o koncie bankowym

Niektóre banki oferują wysyłanie bezpłatnych powiadomień w czasie rzeczywistym o wszelkich działaniach podjętych na koncie bankowym, za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Jest to całkiem świetna funkcja, szczególnie jeśli podróżujesz, dzięki czemu możesz śledzić wszystkie wydatki i upewnić się, że w czasie rzeczywistym nikt Cię nie obciąża.

9. Zapobiegaj blokadom bankowym

Przed podróżą dobrze jest zadzwonić do banku lub wystawcy karty kredytowej, aby poinformować ich, gdzie się wybierasz. Pomaga im to w zapobieganiu oszustwom i nie trafisz za granicę z zablokowaną kartą. Jeśli próbujesz zalogować się do swojego banku z zagranicy, może on sprawdzić Twój adres IP, a w przypadku zagranicznego podniesiona jest czerwona flaga. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą narzędzie, które zabezpiecza Twoją bankowość i umożliwia dostęp do niej z dowolnego miejsca na świecie …

Zabezpieczanie bankowości mobilnej i internetowej

SaferVPN szyfruje twoje połączenie, zarówno na komputerach PC, jak i urządzeniach mobilnych. Nikt nie może przechwycić ani odszyfrować twoich informacji, ponieważ zapewniamy szyfrowanie na poziomie banku dla wszystkich twoich danych przychodzących i wychodzących. Po drugie, mając adres IP swojego kraju ojczystego, nie pozyskasz żadnych flag dla działu oszustw banku, unikając ryzyka zablokowania karty podczas pobytu za granicą. Podsumowując, VPN umożliwia bezpieczny dostęp do banku online, bezpieczne płacenie rachunków i unikanie blokowania kart kredytowych podczas podróży. Wypróbuj SaferVPN za darmo już dziś!

Bank bezpiecznie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map