Proč antivirové programy a programy proti malwaru nestačí k zajištění bezpečnosti online

http://www.safervpn.com/blog/vpn-vs-anti-malware/


Myslíte si, že použití antivirového softwaru jako virového čističe nebo odstraňovače virů je bezpečný způsob procházení webu? Porovnáme anti-malware a virtuální privátní sítě (VPN), abychom vám ukázali proč musíte mít obojí zůstat v bezpečí online.

Ačkoli je antivirový program účinným nástrojem proti malwaru, který by měl používat každý, měli byste podniknout další opatření, aby jste sebe a své zařízení chránili!

Anti-Virus, Anti-Malware nebo Anti-Spyware – Všechno je tak matoucí, správně?

Ačkoli to lze nazvat několika různými jmény, používají se pojmy „antivirus“, „anti-malware“ a „anti-spyware“ synonymně. Každý z nich je v podstatě stejný – chrání vaše zařízení (ano, je zde dokonce mobilní antivirus!) Před malwarem a působí jako čistič virů nebo odstraňovač virů. Obecně je označujeme jako „anti-malware“.

Poznámka: Brány firewall jsou také rozhodující pro blokování nechtěných připojení k vašemu počítači, ačkoli přicházejí s předinstalovanými novějšími verzemi počítačů Windows a Mac. Firewally jsou interní bezpečnostní systém, který účinně chrání váš počítač před neoprávněným přístupem – včetně trojských koní, virů a červů, které lze načíst, aniž byste o tom věděli, takže vždy zapněte firewall být v bezpečí!

Jak jsou VPN a Anti-Malware podobné?

Než se ponoříme do rozdílů mezi VPN a anti-malwarem, poukážme na podobnosti mezi těmito dvěma:

 • Zabraňte krádeži identity
  VPN i Anti-malware jsou navrženy tak, aby zabránily krádeži identity – dělají to jen různými způsoby. Anti-malware prohledává příchozí provoz a varuje vás před kliknutím na škodlivé odkazy. Ačkoli je to velmi užitečné, nešifruje vaše připojení, což znamená, že celý váš zážitek z prohlížení si může číst kdokoli, kdo se snaží nahlédnout. Na druhé straně VPN šifrují všechna přenášená data, což znamená, že nikdo nemůže ukrást vaše osobní údaje.
 • Zabezpečte svá data
  V souvislosti s předchozím bodem oba nástroje zabezpečují vaše data různými způsoby. Anti-malware sedí ve vašem počítači a vyhledává malware, který již pronikl do vašeho počítače a potenciálně se snaží ukrást vaše data nebo poškodit vaše zařízení. Místo toho VPN šifrují váš provoz, takže k vašim informacím nemá přístup neoprávněná třetí strana.

Přestože jsou tyto dva nástroje podobné, nejsou vzájemně zaměnitelné. Vlastně, pomocí společně VPN a anti-malware je nejbezpečnější a nejbezpečnější způsob procházení webu! Šifrováním připojení A skenováním zařízení na výskyt malwaru, vytvoříte maximální zabezpečení online!

Tento elegantní Vennův diagram ukazuje rozdíly a podobnosti mezi VPN a anti-malwarem, jasně ilustrující, proč potřebujete oba:

Bezpečnostní funkce jsou vysvětleny

Rozdíly a společné rysy Venn diagramu VPN vs Anti-Malware

VPN: VPN jsou absolutní nutností pro každého, kdo chce komunikovat a připojit se k sítím mimo vlastní. Například, pokud máte obchodní záležitosti, které mají tendenci, ale nemusí být nutně jako hacker používající stejné připojení ke čtení všech vašich pracovních e-mailů a firemních informací, obchodní VPN provede všechna tato data nečitelný. Totéž platí pro každého, kdo cestuje do zahraničí a chtěl by skrýt věci, jako jsou bankovní údaje a další osobní údaje.

Šifrováním dat a jejich tunelem na jiném místě vytvoří VPN zabezpečené připojení k internetu. Jako bezpečnostní nástroj brání ostatním v monitorování vašeho připojení, díky čemuž je VPN nezbytná pro zabezpečení vašich dat při používání veřejné WiFi.

Anti-malware: Anti-malware si můžete představit jako strážce vašeho počítače, protože prohledává všechna příchozí a odchozí data na malware a působí jako čistič virů. Nešifruje vaše připojení, takže pokud vaše WiFi není zabezpečené, ostatní si mohou vaše informace přečíst. Bez sítě VPN jsou vaše data zcela ohrožena hrozbami – jako by váš počítač neměl žádný bezpečnostní software vůbec. Přesto je stále nutné používat antivirový program ke kontrole provozu na přítomnost škodlivých hrozeb.

 NářadíCo to dělá:Co nedělá:
VPN
 • Šifruje vaše připojení – Všechna vaše příchozí a odchozí data jsou hackery, snoopery, poskytovateli internetových služeb a vládami nečitelná.
 • Skryje vaši polohu – S VPN získáte novou IP adresu, což znamená, že žádný útržkovitý snooper nemůže vidět, kde se právě nacházíte.
 • Zabraňuje sledování – Díky vaší nové adrese IP již nelze sledovat vaše online aktivity!
 • Skenuje příchozí a odchozí data – VPN nejsou gatekeepers, takže doporučujeme stále povolit firewall a anti-malware.
 • Odstraňte viry nebo malware – Pokud se malwaru podaří najít cestu do počítače, budete potřebovat antivirový program nebo odstraňovač virů.
 • Prohledávejte a detekujte škodlivé odkazy – Pomocí upozornění na malware můžete dostávat upozornění na podezřelé odkazy, soubory a e-maily.
Anti-malware
 • Prohledává všechna příchozí a odchozí data – Tento typ čističe virů zajišťuje, že žádné viry a malware nemohou ukrást informace z vašeho zařízení.
 • Detekuje škodlivé soubory a odkazy – Anti-malware udržuje malware mimo. To je důvod, proč je nutné mít jako odstraňovač virů..
 • Varuje před otevřením škodlivých webových stránek – Výzva k ověření, zda si opravdu přejete otevřít podezřelé weby, anti-malware pomáhá v bezpečnějším prohlížení.
 • Nešifruje vaše data – Vaše data jsou zcela viditelná v prostém textu pro hackery a snoopery, zejména na nezabezpečených veřejných hotspotech. Budete potřebovat VPN, abyste zůstali v bezpečí i na cestách!
 • Nezakrývá vaši polohu – S anti-malware může jakýkoli web nebo snooper zjistit vaši aktuální polohu. Chcete-li se stát anonymním online, zakryte jej VPN.
 • Nezabrání sledování – Anti-malware znamená, že můžete být sledováni (zejména prostřednictvím webových stránek a inzerentů), protože všechny vaše online aktivity jsou spojeny s vaší IP adresou. Získejte novou adresu IP pomocí sítě VPN, abyste zabránili sledování.

Pokud si myslíte, že jste již byli zasaženi malwarem, přejděte na Malwarebytes a stáhněte si jejich anti-malware technologii.

Jak získat maximální zabezpečení online

Nyní, když jsme objasnili rozdíly mezi anti-malwarem a VPN, víte, proč jsou oba zásadní, aby zůstali na webu v bezpečí. Jak tedy SaferVPN porovnává? Samozřejmě vám pomůžeme chránit vaše online bankovnictví, internetové nákupy a zabezpečit vaše soukromá a firemní data, ať jste kdekoli, ale naše VPN služba vyniká od ostatních díky našim jedinečným bezpečnostním prvkům:

 • Naše automatické zabezpečení Wi-Fi, jakmile se váš telefon připojí k nezabezpečenému veřejnému WiFi hotspotu, budete automaticky chráněni před hrozbami krádeží identity online a hrozbami kybernetické bezpečnosti – aniž byste museli něco dělat!
 • 256bitové silné šifrování dosahuje standardů šifrování na úrovni banky a zajišťuje absolutní zabezpečení a anonymitu vašeho internetového provozu.
 • Pokud vaše připojení VPN poklesne, vaše osobní informace mohou být často zobrazovány dříve, než vůbec víte, že k tomu došlo. Náš přepínač zabití VPN zajišťuje, že vaše informace se nikdy nezobrazí přerušením připojení Wi-Fi, pokud vaše VPN klesne.

Konečný závěr? Používejte antivirový program, ale nezapomeňte zapnout SaferVPN vždy, když procházíte web!

Pokud ještě nemáte SaferVPN, zkuste SaferVPN zdarma nebo si objednejte předplatné (u našich 30denní záruka vrácení peněz, nemáte co ztratit!) a užijte si zápas a mnoho dalších živých streamů.

Máte zpětnou vazbu, návrhy nebo žádosti o funkce? Neváhejte nás kontaktovat a připojit se k nám na sociálních médiích! Rádi bychom od vás slyšeli.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map