Největší porušení bezpečnosti v roce 2014

Největší porušení bezpečnosti v roce 2014


Tento rok jsme zaznamenali strašidelný počet porušení velkých dat. To jen ukazuje, jak důležité je udržovat vaše data v bezpečí a hesla. Podívejme se na porušení minulého roku!

iCloud – stovky celebrit, srpen

Ačkoli nejde o velké porušení, „Fappening“ si v tisku stále vyžádalo velkou pozornost. Stovky nahých fotografií celebrit byly uniknuty, protože služba Apple iCloud byla při velmi cíleném útoku porušena. Věří se, že účty byly porušeny phishingem, ale stále to není jasné. Jedno je ale jisté – měli byste začít používat dvoufaktorové ověřování při přihlášení k soukromým účtům pro zvýšení bezpečnosti!

Sony Pictures – 1 000 zaměstnanců, listopad

Při nedávném hackování Sony Pictures došlo k úniku obrovského množství vysoce citlivých podnikových dat. Byly úniky soukromé informace o desítkách tisíc zaměstnanců, spolu s 5 dosud nezveřejněnými senzačními filmy a přihlašovacími údaji k finančním účtům, webovým službám a účtům sociálních médií. Ačkoli to nepředstavuje hrozbu pro veřejnost, je to obrovský skandál s PR pro Sony, který nyní čelí soudním sporům svých zaměstnanců – jistě to bude stát mnoho milionů společností, aby jej vyřešily..

US Postal Service – v listopadu zveřejněno 800 000 zaměstnanců, 2,9 milionu zákazníků

Přibližně 2,9 milionu zákazníků a 800 000 zaměstnanců USPS došlo k porušení jejich informací, protože poštovní služba byla hacknuta „někdy“ v roce 2014. Byl to velmi sofistikovaný hack, který objevil týdny zabezpečení bezpečnostnímu týdnu. Naštěstí se zdá, že po narušení neexistují žádné případy krádeže identity.

Snapchat – 4,6 milionu uživatelských jmen a telefonních čísel, leden

Anonymní aplikace pro zasílání zpráv Snapchat se ukázala být méně anonymní, než se dříve myslelo. V letošním roce došlo k několika porušením služby, i když nejhorší bylo, když bylo v lednu porušeno 4,6 milionu uživatelských jmen a telefonních čísel. V říjnu také proběhlo „Snappening“ a tisíce soukromých obrázků a videí zůstaly veřejně dostupné. Takže pozor na to, co zveřejňujete v těchto „anonymních službách“, nebo byste mohli dostat jen 15 minut hanby!

Google – 5 milionů uživatelů, září

Na ruské fórum bitcoinů byla vynechána uživatelská jména a hesla téměř 5 milionů uživatelů Gmailu. Není jasné, zda došlo k porušení Google, protože pověření mohla být odcizena z jiného nezajištěného zdroje. To jen dokazuje, jak je důležité používat bezpečná alfanumerická hesla a různá hesla pro různé účty.

Home Depot – 56 milionů držitelů karet, září

Jmenované největší porušení maloobchodníka, porušení Home Depot zanechalo informace o účtu 56 milionů držitelů karet porušených. Malware byl speciálně navržen tak, aby porušil platební registry maloobchodníka. Naštěstí společnost nabídla bezplatné sledování úvěru a ochranu identity všem klientům, kteří zaplatili kreditní nebo debetní kartou v některém z postižených prodejen Home Depot..

JP Morgan – 76 milionů domácností, 7 milionů malých podniků, říjen

Porušení v bance JP Morgan Chase & Co jde dolů jako jedno z největších datových porušení historie. Když hackeři přistupovali k podnikovým IT systémům, došlo k úniku jmen, adres, telefonních čísel a e-mailových adres 83 milionů účtů. Ve výpisu banka odhalila, že nedošlo k úniku žádných čísel účtů, hesel, SSN nebo dat narození.

eBay – 145 milionů uživatelských jmen a hesel, březen

Bylo to ošklivé, protože všichni členové aukčního webu porušili přihlašovací údaje. Společnost navíc uživatele včas neinformovala ani nepožádala o resetování svých hesel, což ještě zhoršilo situaci.

Dívat se dopředu

Vyřešení těchto porušení obvykle trvá nějakou dobu, zejména pokud klienti nebo zaměstnanci podají žalobu na porušenou společnost. Například se odhaduje, že loňské porušení cíle stálo společnost až do poloviny roku 2014 přes 148 milionů USD.

Co tedy můžete udělat pro to, abyste si zajistili svá vlastní data a data své společnosti? Podívejme se na některé základy. Nejprve se ujistěte, že používáte bezpečná alfanumerická hesla, která se často měníte, a nepoužívejte stejné heslo pro více účtů. Poté se vždy ujistěte, že používáte anti-malware, aktualizujte jej a spusťte jej denně. Nakonec se vždy připojte k síti VPN, když pracujete mimo kancelář nebo na cestách, abyste zašifrovali všechna vaše odchozí a odchozí data, aby k nim nikdo nemohl snoopovat. Pokud nepoužíváte síť VPN, všechna vaše data se odesílají jako prostý text, pokud jste nezajištěný hotspot, takže je to pro chytání kohokoli jiného na stejné WiFi!

Vyzkoušejte SaferVPN ještě dnes zdarma nebo nás kontaktujte, pokud se vaše společnost zajímá o naše podnikové řešení zabezpečení VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map