Šest veřejných tipů pro zabezpečení WiFi (a jedno bezpečné řešení)

Laptop a káva


Přečtěte si dopředu a dozvíte se šest věcí, které můžete udělat, abyste se chránili ve veřejných WiFi – a také jedno komplexní řešení vašich online bezpečnostních potřeb.

Veřejné WiFi je v těchto dnech naprosto všude. Vstoupíte do kavárny, na letištní halu, do restaurace s rychlým občerstvením nebo do hotelové haly a bamu – bezdrátové sítě vyskakují ze zdi a zvou vás k připojení k internetu.

A je to docela hezké, že? Před lety byste si měli vzít s sebou ethernetový kabel, abyste získali přístup k veřejným WiFi a bojovali proti svým sousedům o vývod.

Nyní máte volný přístup k internetu téměř kdekoli rychlostí, která by před lety umožnila roztočit hlavu – to vše s využitím dobrého jídla, osvěžujících nápojů a uvolněného, ​​přesto produktivního prostředí.

Problém s veřejným WiFi

To vše bylo řečeno, nic v životě není zdarma – včetně internetu. Použitím WiFi vaší oblíbené kavárny nemusíte být vystaveni okamžitým přímým nákladům, ale bez přijetí náležitých opatření se možná připravujete na porušení dat, krádež identity, ztrátu kontroly nad svými soukromými informacemi nebo horší.

Veřejné WiFi hotspoty jsou obecně přístupné všem a obvykle nejsou šifrovány. To znamená, že stačí jen několik základních hackerských dovedností a / nebo levné nástroje, jako jsou skenery nebo WiFi ananasy, pro povrchní lidi, kteří mohou provádět některý z následujících úkonů:

 • Sledujte svůj webový provoz – včetně vyhledávání a e-mailů
 • Zachyťte svá hesla při jejich zadávání
 • Zachyťte a přesměrujte své finanční transakce
 • Nainstalujte do počítače škodlivý software („malware“)

Padající obětí těchto nebo jiných porušení kybernetické bezpečnosti může mít za následek to, že vaše soukromé informace budou viditelné ve světě, spousta tun peněz zmizí a nebude možné je obnovit, nebo dokonce úplná ztráta vašich zařízení nebo účtů sociálních médií..

Lidé na zařízeních

6 Základy veřejné WiFi bezpečnosti

Dobrá zpráva: Nemusíte obětovat zabezpečení kvůli pohodlí veřejné WiFi. Na veřejných WiFi připojeních je skutečně možné zůstat přiměřeně bezpečné!

Zde je našich šest nejlepších tipů, jak se chránit ve veřejné síti – a jeden další návrh, který vás udrží opravdu v bezpečí kdekoli online:

1. Vypněte sdílení.

Chápeme pohodlí povolení vzdáleného přihlášení a sdílení vaší hudby, fotografií, tiskáren a dalších věcí doma. Mít to vše na veřejnosti ve veřejné síti je však velmi špatný nápad.

Pokud používáte veřejné připojení Wi-Fi, zrušte zaškrtnutí všech políček v části Domácí skupina v části Nastavení sítě a Internetu v počítači a ze sdílení v systému Předvolby systému Mac..

2. Používejte software proti malwaru.

Vždy byste měli chránit své počítače a mobilní zařízení před škodlivými útoky – ve skutečnosti, i když veřejné Wi-Fi nikdy nepoužíváte. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je získat anti-malware program.

Po pravdě řečeno, ve skutečnosti to není nic jiného než zůstat v aktuálním stavu vašich očkování a léků. Naštěstí péče o zdraví vašeho počítače, jako je toto, je docela cenově dostupná – nebo dokonce může být bezplatná, pokud používáte službu jako Avira.

Další informace naleznete v oblíbených softwarových balíčcích PCMag pro ochranu před malwarem.

3. Použijte HTTPS.

Obecné pravidlo: Nezadávejte citlivé informace – čísla kreditních karet, čísla sociálního zabezpečení, hesla nebo cokoli jiného, ​​co chcete udržet v tajnosti – na stránkách bez „https“ na samém začátku adresy URL (úplná adresa, kterou vidíte směrem k horní část obrazovky).

Extra „s“ znamená, že vaše spojení se stránkou je šifrováno, takže třetí strany nemohou vidět informace, které jsou zasílány sem a tam – bez ohledu na to, co je.

Toto šifrování samozřejmě nemají všechny weby. Přečtěte si dopředu náš bonusový tip, abyste se naučili, jak přistupovat ke všem webům – i „http“ – s vysokou úrovní šifrovacího zabezpečení.

4. Chraňte svá hesla – a udělejte je jedinečnými.

Pokud používáte stejné heslo pro každý web nebo pokud je heslo uvedeno ve slovníku, máte problém. Životnost hesla by navíc neměla překročit více než několik měsíců.

Vaše hesla by v ideálním případě měla být nesmyslná kombinace písmen, číslic a symbolů a měla by se měnit často. Měly by být také jedinečné pro každý účet – např. E-mail, Facebook, Amazon atd.

Chcete-li vše spravovat, doporučujeme použít LastPass. Rychle generuje nová hesla, přihlašuje se do vašich účtů a ukládá vše online, takže můžete přistupovat ke svým nepamatovatelným alfanumerickým heslům odkudkoli.

Můžete také jen napsat nezmyslová hesla na kus papíru a skrýt je pryč – pak je nemožné je hacknout (alespoň digitálně).

5. Povolte bránu firewall.

Brána firewall zabraňuje nežádoucímu webovému provozu vstupovat (nebo opouštět) do vašeho zařízení – a lze ji aktivovat v počítačích Windows i Mac pomocí několika kliknutí. Pokud je zapnutá, přidává další vrstvu zabezpečení ve všech sítích a lze ji použít k ochraně vašeho počítače před nepřátelskými outsidery. Zde se dozvíte, jak nakonfigurovat firewall.

Stěna červených světel

6. Potvrďte název sítě.

Než se pokusíte připojit k WiFi na místním Starbucks, ověřte název sítě u zaměstnance zaměstnance – nechcete skončit připojením k falešné síti, která zní, jako by to mohl být skutečný hotspot, ale ve skutečnosti prochází některými počítač popínavé rostliny.

Pokud však někdo visí kolem, vytvoří síť se stejným přesným názvem jako legitimní, možná nebudete vědět rozdíl. (Podívejte se na náš další tip, kde se dozvíte, jak zůstat v bezpečí před touto nepříjemnou hackerskou metodou.)

Jednoduché řešení pro zabezpečení WiFi: Získejte VPN

Po výše uvedených tipech by vás mělo být relativně bezpečné online. Ale pokud opravdu potřebujete ochranu – aniž byste museli tolik měnit své zvyky – budete muset použít VPN, jako je SaferVPN..

Kliknutím na tlačítko VPN VPN zašifruje veškerý váš webový provoz, takže všechna data, která váš počítač odesílá a přijímá, vypadají jako vnější bláboly. Nezáleží na tom, zda jste na HTTPS webu nebo ne – nebo dokonce na síti zcela tajně ovládané třetí stranou. Vaše soukromé informace zůstanou soukromé.

Nyní, když jste veřejný profesionál v oblasti zabezpečení WiFi, jděte ven a získejte nástroje, které potřebujete, abyste zůstali v bezpečí – na vás čeká celý svět kaváren.

Pokud ještě nemáte SaferVPN, přihlásit se k plánu nebo spusťte bezplatnou zkušební verzi VPN Nyní!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map